EDWARD GRZEGORZ FUNKE "PORTRET ZE ŚWIATA"

image

W czwartek, 23 września o godzinie 13.00 Muzeum Górnośląskie w Bytomiu wraz z Agencją Zegart z Bydgoszczy zapraszają na wystawę fotografii Edwarda Grzegorza Funke „Portret ze świata”.

Prace są plonem z podróży po sześciu kontynentach. Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 60 fotografii. Będą to portrety indywidualne i zbiorowe, które obrazują różnorodność mieszkańców Ziemi. Funke szuka twarzy i pokazuje te, w których znajduje najciekawsze i najbardziej charakterystyczne cechy, budzące w widzu zainteresowanie odmiennością kulturową i etniczną. Jest to podróż, w której fotograf chciałby zajrzeć do wnętrza duszy osoby fotografowanej.

Najtrafniej i najpiękniej opisała tę wystawę Marzena Funke: „Portrety ludzi odnaleźć można nie tylko w tekstach piosenek, ale również w poezji, malarstwie i fotografii. Ludzkie twarze są dobrym tematem dla wielu artystów, którzy szukają ciekawych pomysłów do swoich prac. To, że istnieje tak wiele narodowości, że człowiek różni się od drugiego człowieka, jest inny, sprawia że ludzka twarz wzbudza coraz większe zainteresowanie. Dla artysty każda ludzka twarz jest ciekawa. Nieważne, czy będzie ładna czy brzydka, młoda czy stara, smutna czy uśmiechnięta. Nieistotne również jest to jaką szerokość geograficzną zamieszkuje portretowany człowiek. Ważne jest to, aby twarz była ciekawa, żeby miała to coś, co przyciąga uwagę i skupia na sobie, w danym momencie, wzrok innych osób”.

Edward Grzegorz Funke mieszka w Koszalinie. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Jest członkiem Fotoklubu RP, wiceprezesem Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach i konkursach fotograficznych, krajowych i zagranicznych. Wraz z małżonką Krystyną, od kilku lat realizuje własny projekt fotograficzny „Portret świata”. Pod tą nazwą prowadzą także Autorską Galerię Fotografii.

(kd)
komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz