„Bromba w sieci”. Premiera w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie kończy przygotowania do najnowszej (i zarazem pierwszej w sezonie) premiery. Repertuar będzińskiej sceny wzbogacony zostanie o spektakl „Bromba w sieci” autorstwa Macieja Wojtyszki w reżyserii Rafała Sisickiego.
image fot. materiały organizatora

Kto pozna Brombę polubi ją od razu. „Bromba i inni” autorstwa Macieja Wojtyszki przez lata stał się jedną z ulubionych książek Polaków, a w roku 2003 głosami czytelników Gazety Wyborczej trafiał do „Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży”. Przez blisko cztery dziesięciolecia przygody tej wyjątkowej specjalistki od mierzenia i ważenia, doczekały się kilkunastu książkowych wznowień, kontynuacji, adaptacji rysunkowych i telewizyjnych, a co najważniejsze nie straciły nic na swojej aktualności. Bromba wciąż ma wyjątkowych i oryginalnych przyjaciół, z którymi przeżywa niezwykłe przygody, podróżuje do innych wszechświatów, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim zadając z pozoru proste pytania o naturę spraw, zmusza do myślenia.


Taki też jest spektakl „Bromba w sieci”. Zobaczyć w nim można znane z opowiadań Macieja Wojtyszki postacie: słynnego detektywa Kajetana Chrumpsa, poetę Fikandra, jego muzę Malwinkę, tajemniczego Pciucha, no i oczywiście Brombę. Tym razem zostają oni jednak uwikłani w całkowicie nową przygodę poszukiwania i zwyciężenia złośliwego Wirusa, niszczącego nasze komputery. Żeby go zwyciężyć odważnie przenoszą się nawet do rzeczywistości wirtualnej!


„Bromba w sieci” to spektakl o przyjaźni, odwadze i pytaniach bez odpowiedzi, które jednak warto zadawać. A przede wszystkim o tym, co należy robić, żeby spotkanie ze współczesnym technologicznym światem sprawiało nam radość, i jak zdrowy rozsadek oraz logika pomagają ustalić właściwe granice między tym, co powinniśmy wiedzieć, a tym, co powinniśmy czuć.

 

„Bromba w sieci”

autor: Maciej Wojtyszko
reżyseria: Rafał Sisicki
scenografia i kostiumy: Aleksandra Szepruch
muzyka: Irina Blokhina
przygotowanie wokalne: Małgorzata Hanak
choreografia: Jakub Lewandowski
projekcje: Paweł Szymkowiak
występują:
Agnieszka Wajs (gościnnie), Joanna Rząp, Sara Lech, Wojciech Żak, Michał Woźniak, Karol Gaj

 

wiek: od 7 lat

 

premiera: 16 września 2017

 

 

Exception: Form_Comment::__construct reqire form_id param