„Mistyka Septarii” – wystawa fotografii Cezarego Tomy

Od 21 sierpnia w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia prezentowana bedzie wystawa fotografii artystycznej Cezarego Tomy.
image fot. materiały organizatora

Autor przedstawia w dużym formacie anatomię septarii pochodzących z okresu jurajskiego, ich nieprzemijalne piękno w postaci grafik na jednolitych tłach skały macierzystej. Te kamienne pejzaże, rysowane kalcytowym piórem żywiołów, przypominają nam o ulotności naszej egzystencji wobec potężnych sił natury.

 

Cezary Toma, czeladzianin z urodzenia, naukowiec, ale jednocześnie artysta poszukujący, filozof, pasjonat. Zafascynowany pięknem świata swoje odczucia uwiecznia za pomocą fotografii. Fotografią artystyczną zajmuje się od dawna skupiając się przede wszystkim na strukturach przyrodniczych i przez odpowiednie kadrowanie wyłania ich piękno. Jego prace pobudzają wyobraźnię, są łatwo rozpoznawalne, ukazują głębię drugiego i trzeciego planu. Zdjęcia Cezarego Tomy poruszają wątki ekologiczno-filozoficzne mieszczące się w szeroko pojętym nurcie bio art. Fotografia jest dla niego formą medytacji, zanurzenia się w naturę, tworzy silną, wręcz mistyczna więź z fotografowanymi formami natury. Eksperymentuje z fotografią makro wykorzystując min. mikroskop stereoskopowy i specjalistyczne oprogramowanie do składania obrazów, przy pomocy którego z ogromną precyzją oddaje szczegóły fotografowanych obiektów. W swoich pracach podejmuje próbę podzielenia się z widzami swoją wizją świata. Świata transcendentnego, spokojnego, pełnego mistycyzmu.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz