„Boska!” – słodko-gorzka komedia na początek nowego sezonu

Dajcie się przenieść w tętniący muzyką świat Nowego Jorku. Do miasta, które nigdy nie zasypia. „Boska!” to słodko-gorzka komedia o „najgorszej śpiewaczce świata”, która mimo braku talentu i słuchu muzycznego zrobiła międzynarodową karierę. W roli głównej wystąpi Beata Olga Kowalska.
image fot. materiały prasowe organizatora

Zapowiada się kolejne muzyczne, wizualne i aktorskie wydarzenie w Teatrze Polskim. Bielska publiczność zostanie przeniesiona w tętniący muzyką świat Nowego Jorku, do pełnego blichtru salonu w Hotelu Ritz, do świetlistego Carnegie Hall. Do dżungli ludzkich marzeń, aspiracji i rozczarowań. Do miasta, które najpierw wykpiło a potem pokochało miłością bezwarunkową łamiący się głos Florence Foster Jenkins.

 

Florence Foster Jenkins nie przejmowała się krytyką, wierzyła w swój talent i mówiła: „ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam”.

 

Sceniczna opowieść o tej autentycznej postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje, że nawet najbardziej szalone marzenia warto realizować.

 

W roli głównej wystąpi Beata Olga Kowalska, aktorka na co dzień grająca w teatrach muzycznych w Łodzi i Warszawie. Projekt scenografii przygotował Damian Styrna, projekcje – Eliasz Styrna, kostiumy – Anna Chadaj, choreografię – Iwona Runowska.

 

Spektakl wyreżyserował Paweł Szkotak, twórca Teatru Biuro Podróży, reżyser kilkudziesięciu spektakli teatralnych (w tym ostatnio takich tytułów jak „Eugeniusz Oniegin”, „Amadeusz”, „Opera za trzy grosze”). Zapowiada się kolejne muzyczne, wizualne i aktorskie wydarzenie w Teatrze Polskim.


Twórcy

Autor – Peter Quilter
Przekład – Elżbieta Woźniak
Reżyseria – Paweł Szkotak
Scenografia – Damian Styrna
Kostiumy – Anna Chadaj
Choreografia – Iwona Runowska

 

Obsada

Florence Foster Jenkins – Beata Olga Kowalska
Cosme McMoon – Grzegorz Margas
St Clair – Tomasz Lorek
Dorothy – Marta Gzowska-Sawicka
Maria – Wiktoria Węgrzyn
Pani Verindag-Gedge – Maria Suprun
Tancerz – Mateusz Wojtasiński
Tancerz – Karol Pruciak
Tancerka – Katarzyna Gocał
Tancerka – Flaunnette Mafa

 

Exception: Form_Comment::__construct reqire form_id param