FUNfest. Festiwal Komedii Południa. Bielsko-Biała

Po oficjalnym zakończeniu sezonu teatralnego nie zwalniamy tempa – wręcz przeciwnie! Zapraszamy Państwa na pierwszy FUNfest – Festiwal Komedii Południa. To niepowtarzalna okazja, by w ciągu kilku dni w jednym miejscu zobaczyć różnorodne spektakle komediowe, pod wspólnym hasła „komedia” kryje się bowiem wiele odcieni wrażliwości.
image

W programie Festiwalu nie zabraknie realizacji komedii „Wiwisexia” z udziałem aktorki naszego Teatru – Darii Polasik-Bułki, farsy brytyjskiej „O co biega?” (Teatr Nowy Zabrze), klasyki komedii serbskiej „Dusigrosz” (Teatr Knjaževsko-Srpski w Kragujevacu, Serbia), farsy kanadyjskiej „Historie łóżkowe” (Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie), klasyki komedii francuskiej „Chory z urojenia” (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie) w reżyserii znanego bielskiej widowni Waldemara Śmigasiewicza, a także komedii  „Boeing, Boeing” (Teatr Polski w Bielsku-Białej) uznanej przez bielską publiczność za najlepszą produkcję 2016 roku.

 

FUNfest wywodzi się z Bielska-Białej i tu się odbywa, do wspólnej zabawy organizatorzy zaangażowali więc postaci z bielskiej Кamienicy pod Żabami. Niech beztroska atmosfera, która towarzyszy żabie grającej na mandolinie i żabie z kieliszkiem wina, będzie także Państwa udziałem, zamieniając Teatr Polski w epicentrum nieokiełznanych wybuchów radości, salw śmiechu i łez szczęścia. Państwa obecność na FUNfeście jest dla nas szczególnie istotna, ponieważ chcielibyśmy uhonorować najlepszy spektakl Złotym Rechotem – Nagrodą Publiczności. Głosowanie na wybrany tytuł będzie możliwe po każdym pokazie – wystarczy, że wrzucą Państwo swój  bilet do urny do głosowania.

Mamy nadzieję, że w czasie FUNfestu uda nam się w lekkiej i barwnej formie dostarczyć Państwu wiele radości i wzruszeń – i że wrócicie równie chętnie do Teatru Polskiego w nowym sezonie od września.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook