Koncert: Fisz Emade Tworzywo

Fisz Emade Tworzywo rusza w trasę koncertową po Polsce, która promować będzie nowy album pt. „Drony”. Klub Miasto zaprasza na koncert, który odbędzie się 17 lutego 20.00.
image Fisz, Emade, fot. materiały prasowe organizatora

Fisz Emade w ciągu ostatnich 15 lat wydali 10 płyt utrzymanych w bardzo różnorodnej stylistyce. Jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienie i poetyckie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues.

 
Od tamtego momentu do dzisiaj  stale eksperymentują,  starają się jednak, by wszystkie ich produkcje łączył jeden element - wysoka jakość i zaangażowanie. Występują jako Fisz Emade Tworzywo w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.  Ich poprzednia płyta „Mamut”, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu  dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również nagrodzona Fryderykiem 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa.
 
Na to nowe wydawnictwo czekaliśmy 2 lata. Album „Drony” to opowieść o samochodach, telefonach, komputerach i dronach - wynalazkach, które ułatwiają życie, ale często wpychają w świat iluzji, neurozy, odrywają od natury, uzależniają, a czasami wręcz zabijają. Produkcja Emade – jak zawsze na najwyższym poziomie. Mariusz Obijalski napisał piękne aranżacje smyczkowe, Marcin Pendowski soczyste riffy basowe, a Michał Sobolewski zgrał wyśmienite solo gitarowe. 
 
Jeszcze nigdy utwory Fisza i Emade nie były tak melodyjne – ich nowa płyta aż skrzy się kapitalnymi refrenami, które można będzie chóralnie odśpiewywać razem z nimi na koncertach. Śpiew Fisza brzmi autentycznie, oddając w pełni całą gamę uczuć zapisanych w tekstach: od niepokoju po nadzieję. To na pewno efekt dorastania przy muzyce Voo Voo, która chcąc nie chcąc na pewno miała duży wpływ na braci Waglewskich. A co by nie powiedzieć – ich ojciec miał zawsze lekką rękę do pięknych i niebanalnych melodii.
komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz