Koncert laureatów 50. Żywieckich Godów

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej zaprasza do Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz na koncert laureatów jubileuszowego 50. Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych Żywieckie Gody. Koncert odbędzie się w niedzielę, 27 stycznia o godz. 17.00. Wstęp wolny.
image Trzo Króle, fot. D. Kocemba/ROK B-B

Na scenie Kubiszówki będzie można zobaczyć i usłyszeć min.: kolędników z gwiazdą z Łodygowic Górnych, grupę Szlachciców z Pietraszki, a także kolędowanie z Dorotą Zespołu Juzyna z Zawoi. Wystąpią również Trzo Króle, połaźniczki oraz kolędnicy z Jaworzynki, a na finał grupa dziadów noworocznych Pietrasianie z Nieledwi.

 

Żywieckie Gody to najstarszy i największy w Polsce konkurs grup kolędniczych, podczas którego prezentują się kolędnicy z terenu Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Makowskiego i pasma Babiej Góry.

 

Impreza pokazuje bogactwo, barwność i żywotność tutejszego folkloru, bożonarodzeniowych, noworocznych i ostatkowych tradycji. Świąteczny czas zawsze odczuwany był i przeżywany w wyjątkowy sposób, niósł atmosferę rodzinnego ciepła, radości, wspólnoty jak również zabawy w trwającym karnawale.

 

Żywieckie Gody przypominają kolędnicze i obrzędowe tradycje, pozwalają zanurzyć się głęboko w magiczny czas Bożego Narodzenia i po raz kolejny odczuć jego wyjątkowość.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz