Dni otwartych pracowni

Po raz pierwszy w historii Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych do programu wydarzeń dołączają artyści, którzy specjalnie udostępniają osobom zainteresowanym sztuką swoje pracownie artystyczne.
image

Głównym założeniem Dni Otwartych Pracowni jest wzajemne spotkanie twórców z odbiorcami, symboliczne „otwarcie”, połączone z możliwością podejrzenia pracy, a nawet uczestnictwa w działaniach twórczych proponowanych przez artystów różnych dziedzin. Podczas Dni Otwartych Pracowni dotychczas zamknięte i niedostępne miejsca otwierają się dla miłośników sztuki – można przy okazji poznać osobiście artystów, zobaczyć ich proces realizacji prac, zapytać o inspiracje, technikę i inne ciekawostki dotyczące życia artystycznego.


W dniach 13-14 lipca swoje pracownie otworzą:

  • pracownia Ceramiki Artystycznej „Keramos”, Remigiusz Gryt, ul. Słowackiego 2b
  • pracownia Tamary Berdowskiej i Leszka Oprządka, ul. 11 Listopada 64a
  • Studio Sowa Izabeli Ewy Ołdak, plac Ratuszowy 4
  • Galeria Foto-Bo, ul. Podcienie 11

 

W programie Dni Otwartych Pracowni planowane są dwa zorganizowane oprowadzania o godz. 10.00 i 16.00.


Szczegółowy program, godz. 10.00:

godz. 10.00 – spotkanie w Galerii Bielskiej BWA, wyjście na szlak bielskich pracowni
odz. 10.15 – Pracownia Tamary Berdowskiej i Leszka Oprządka, ul. 11 Listopada 64a
W czasie odwiedzin pracowni będzie można obejrzeć kilka prac artystów, porozmawiać z nimi o ich procesie tworzenia, zobaczyć prace w procesie, zapytać o nurtujące kwestie związane z życiem artystycznym malarki i rzeźbiarza.
godz. 11.00 – Sowa Studio – Pracownia Izabeli Ewy Ołdak, plac Ratuszowy 4/31
Działające od stycznia 2018 roku Sowa Studio to miejsce pracy twórczej oraz rozwoju działalności warsztatowej, duchowej i społecznej malarki Izabeli Ewy Ołdak. To zarazem studio, jak i miejsce mocy oraz przestrzeń terapeutyczna o egzotycznym wystroju i wszechobecnej sztuce, której patronuje Sowa, symbol mądrości. Powstają tu symboliczno-magiczne obrazy, organizowane są warsztaty artystyczne, wystawy, koncerty i jamy muzyczne, oraz spotkania w kręgu.
Podczas wydarzenia artystka przygotowała dla widzów artystyczną niespodziankę.
godz. 12.00 – Pracownia Ceramiki Artystycznej „Keramos”, Remigiusz Gryt, ul. Słowackiego 2b
Podczas zwiedzania pracowni „Keramos” widzowie będą mogli wziąć udział w prezentacji i warsztatach, które przybliżą im tajniki warsztatu ceramika. Artyści Remigiusz Gryt i Aleksandra Chmiel zachęcą zainteresowanych do spróbowania swoich sił w tworzeniu naczyń na kole garncarskim, zapoznają ich z procesem wypału i szkliwienia ceramiki.
godz. 13.00 – Galeria Foto-Bo, Bo Jaroszek, ul. Podcienie 11
W pracowni bielskiego fotografika Bo Jaroszka – „Foto-Bo”, zwiedzający będą mogli zapoznać się z fotograficznym procesem twórczym. Artysta poruszy w trakcie spotkania takie zagadnienia jak: „radość tworzenia dla samego tworzenia”, „jak zrobić nic z czegoś, jak stworzyć coś (fotografię) z niczego”. Zaprezentuje również swoją najnowszą książkę-obiekt „Ona i on” – jednostkową publikację Instytutu Wiedzy Niepotrzebnej.
godz. 16.00 – początek oprowadzania w Galerii Bielskiej BWA, program podobny, w skróconej formie

godz. 18.00 – zakończenie pierwszego Dnia Otwartych Pracowni w Galerii PPP, Rynek 27

 

Udział w Dniach Otwartych Pracowni jest bezpłatny. Podczas oprowadzania widzom towarzyszyć będą kuratorki z Galerii Bielskiej BWA, a także Dominika Hyjek – artystka, cosplayerka, uczestniczka 4. BFSW, ubrana w zaprojektowany przez siebie strój.


Istnieje możliwość indywidualnego zwiedzania w wybranych przez siebie godzinach.


W sobotę 14 lipca w godz. 10.00–16.00 indywidualne spotkania z artystami.

 

4. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz