„Etno by Beata Bojda” – wystawa fotografii

W Kubiszówce będzie można oglądać wystawę fotografii prezentujących projekt „Etno” Beaty Bojdy – kostiumologa, artystki zajmującej się sztuką makijażu.
image fot. materiały organizatora

Stylizacje etno wykorzystują elementy sztuki ludowej, fascynują energią i kolorystyką. Prace Beaty Bojdy zyskały popularność na całym świecie, były pokazywane między innymi w Brick Lane Gallery w Londynie i Paryżu, publikował je także włoski VOGUE.

 

Projekt Etno to efekt moich studiów oraz fascynacji kulturą ludową. Cały projekt liczy obecnie 20 portretów, które są swoistą mieszanką wielu kultur – od słowiańskiej po hinduską. Inspiracją do jego powstania były papierowe pająki wiszące w jednym ze skansenów na Ziemi Opoczyńskiej. Przez około rok zbierałam tkaniny, unikatową biżuterię oraz projektowałam korony- wianki, które później  powstały z papierowych kwiatów wykonanych tradycyjnymi metodami, takimi jak cukierkowa, zawijana czy mieszana.

Z tkanin oraz unikatowych ubrań uszyłam kostiumy oraz wykonałam dodatki takie jak : hafty, aplikacje, desenie a ponieważ jestem nie tylko projektantem ale także makijażystą – dopełnieniem całości są wykonane przeze mnie przepiękne makijaże.

artystka o „Etno”

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook