Film Pawła Wysoczańskiego „W drodze”

5 grudnia 2013 tradycyjnie już o godzinie 19.00 w ramach projektu Dworek Underground zapraszamy na spotkanie z Mieczysławem Bieńkiem, współtwórcą  filmowego obrazu „W drodze”.
image

Film opowiada o wyprawie emerytowanego górnika, Mieczysława Bieńka do północnych Indii, na spotkanie z Dalajlamą. Bohater przez całe życie był górnikiem kopalni Wieczorek w Katowicach. Praca pod ziemią była jego pasją. W wyniku wypadku na kopalni Mietek został poważnie ranny i nie mógł powrócić do pracy. Nie odpowiadała mu jednak wizja życia na emeryturze. Błądząc palcem po mapie odnalazł Indie. Nie znając języka, bez pieniędzy wyruszył w wielomiesięczną podróż do Azji.

 

Po latach powraca tam… Tym razem w towarzystwie młodego filmowca – Pawła Wysoczańskiego. Tych dwóch dzieli wszystko: wiek, wykształcenie, światopogląd, zainteresowania… Czy spotkają się z Dalajlamą? Jak poradzą sobie w starciu z obcymi kulturami? Ile w Indiach kosztuje viagra? Podróż to ciągłe udowadnianie sobie samemu, że można pokonać własne słabości.

 

Film otrzymał Nagrodę publiczności „Czwarty Żywioł” na Festiwalu Podróżników w Srebrnej Górze (2011) oraz kilkanaście innych prestiżowych nagród.

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz