Koncert Grażyny Łobaszewskiej „Sklejam Się”

Grażynę Łobaszewską usłyszymy w programie, na który złożą się utwory z jej najnowszej, nagranej w 2017 płyty „Sklejam się”.
image

Płyta jest efektem współpracy z muzykami zespołu Ajagore i wieloma wybitnymi autorami tekstów: Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka. Stylistycznie to wciąż muzyka dla ludzi wrażliwych i z wyrobionym gustem, od pop, poprzez soul, blues aż do rocka. Piękny kontralt wokalistki i poruszające interpretacje to tylko niektóre z wielu walorów tego udanego projektu. Nie zabraknie również największych, niezapomnianych przebojów, które w odświeżonych aranżacjach na nowo odzyskują blask.

– Cały ten materiał napisany jest dla silnej kobiety, którą chyba jestem. W tym roku stuknęło 40 lat odkąd występuję na scenie, więc „Sklejam się” będzie jubileuszową płytą – mówi artystka.

Grażynie Łobaszewskiej towarzyszyć będzie zespół Ajagore w składzie:
Sławomir Kornas - śpiew, bas
Maciej Kortas – gitary
Michał Szczeblewski – perkusja.

 

Bilety w cenie: 50 zł I pula, 60 zł II pula, 80 zł VIP (miejsce przy stoliku blisko sceny – zakup możliwy tylko poprzez mail: rezerwacje@metrumjazz.pl) sprzedaż biletów: www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33-822-10-65.


Grażyna Łobaszewska, wokalistka, kompozytorka, liderka. Zadebiutowała w 1971; koncertowała i nagrywała z grupami S-26, Ergo Band, Crash (występy na Jazz Jamboree), Cancer. Współpracowała z orkiestrami Aleksandra Maliszewskiego i Zbigniewa Górnego oraz z muzykami jazzowymi,  m.in. Januszem Skowronem, Krzysztofem Ścierańskim, Jarosławem Śmietaną. Od 2009 związana z grupą Ajagore, z którą nagrała kilka albumów, m.in. „Dziwny jest…” z utworami Czesława Niemena. Wykonuje różnorodny repertuar, porusza się w szerokim spektrum stylistycznym – od piosenki estradowej i poezji śpiewanej, po muzykę pop, rock, bluesa i jazz. Bywa nazywana polską Arethą Franklin.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz