„Metapolis. Bielsko-Biała”. Wystawa grafik Krzysztofa Marka Bąka

Wystawa grafik Krzysztofa Marka Bąka „Metapolis. Bielsko-Biała” oraz promocja najnowszej książki książki K.M. Bakowa „Zamek na wzgórzu” są wydarzeniami związanymi z tegoroczną Nocą Muzeów, która odbędzie się na Zamku książąt Sułkowskich.
image fot. materiały organizatora

Wystawa grafik Krzysztofa Marka Bąka „Metapolis. Bielsko-Biała” to subiektywny obraz miasta według bielskiego artysty, specjalizującego się w grafice cyfrowej i ekslibrisie. Na wystawie zostanie zaprezentowanych kilkanaście prac dedykowanych najciekawszym, zdaniem artysty, obiektom architektonicznym w Bielsku-Białej.

 

Krzysztof Marek Bąk – bielszczanin. Grafik, zajmuje się przede wszystkim ekslibrisem oraz małą formą. Absolwent wrocławskiej ASP, doktor habilitowany sztuki. Zawodowo związany z Uniwersytetem Śląskim, gdzie pełni funkcję prodziekana  Wydziału Artystycznego w Cieszynie, jest również Kierownikiem Zakładu Grafiki w Instytucie Sztuki UŚ. Poza pracą w zakresie plastyki zajmuje się pisarstwem. Pod pseudonimem K.M. Bakow opublikował cykl kryminałów o komisarz Edycie Orłowskiej oraz „Zamek na wzgórzu”, którego akcja rozgrywa się w murach bielskiego Muzeum Historycznego.

 

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej odbędzie się 20 maja.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz