Spotkajmy się na szlakach tradycji. Promocja przewodnika

9 maja w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej odbędzie się promocja przewodnika książkowego i mobilnej aplikacji na smartfony do etnograficznych wędrówek po polsko-słowackim pograniczu.
image fot. materiały organizatora

O wydawnictwie:

Przewodnik książkowy „Na szlakach tradycji” wraz z mobilną aplikacją na smartfony ukazał się w drugiej połowie stycznia 2018. To 168-stronicowe wydawnictwo i aplikacja w trzech językach: polskim, słowackim i angielskim poświęcone są miejscom: izbom, galeriom, muzeom, pracowniom, skansenom, związanym z transgranicznym polsko-słowackim dziedzictwem kulturowym.

 

Kiedy w 2005 roku wydaliśmy przewodnik „Na szlakach tradycji / Po cestach tradícií”okazał się on wielkim przebojem. Po kilkunastu latach temat nie jest już nowy, ukazało się wiele wydawnictw, czy to książkowych, czy internetowych o podobnym charakterze. Postanowiliśmy jednak zaryzykować i wejść jeszcze raz do tej samej rzeki, by sprawdzić, jak zmieniło się to, co opisywaliśmy. Rzeczywiście się zmieniło. Jednych miejsc już nie ma; inne się rozwinęły i podejmują nowe zadania, realizują nowe projekty; są i takie, które wtedy jeszcze nie istniały, a dziś przyciągają swoją jakże ciekawą ofertą. Efekt trzymacie, Czytelnicy, w swoich rękach. Znaleźć go możecie także na swoich smartfonach.

fragment wstępu do przewodnika

 

Zarówno książka, jak i aplikacja adresowane są do mieszkańców polsko-słowackiego pogranicza, w tym pracowników partnerskich instytucji (Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej i Oravského kultúrneho strediska w Dolným Kubínie), etnografów, animatorów kultury, twórców ludowych, miłośników folkloru i wszystkich zainteresowanych.

 

W programie: prezentacja multimedialna, spotkanie z twórcami wydawnictwa, malowanie na szkle.

Każdy z przybyłych gości otrzyma egzemplarz przewodnika.

Exception: Form_Comment::__construct reqire form_id param