HartOFFanie Teatrem: „Muzeum wspomnień” teatru NIE (Norwegia)

Tym razem znany już widzom Teatromanii norweski zespól snuje opowieść o wspomnieniach, o tym, co i jak pamiętamy. Bo przecież pomimo tego,  że nie możemy do końca polegać na naszych wspomnieniach, nie ma innej rzeczywistości niż ta zachowana w naszej pamięci.
image

Zespół NIE zbudował własne, ruchome muzeum – pokój otoczony ścianami z zardzewiałych szafek pełnych szuflad. Wewnątrz niego piątka osób – dwóch braci, sąsiad, nauczyciel i kochanek – z ciepłem, humorem i przy akompaniamencie muzyki snuje opowieści o utraconej bliskiej im osobie. Próbuje zrekonstruować czyjeś życie.

 

Publiczność dzieli z aktorami tę niewielką, wyglądem przypominającą archiwum przestrzeń, a po spektaklu szuflady zostają otwarte – pokój przeistacza się w swego rodzaju muzeum — to, co znajdujemy może prowadzić do naszych własnych wspomnień.

 

New Internacional Encouter (NIE) to międzynarodowy zespół, który w swojej pracy łączy różne formy teatralne, przywołuje tradycję opowiadania historii, często utkanych z fragmentów rzeczywistych zdarzeń i czyichś doświadczeń, budowania na scenie iluzji, tworzenia z niczego teatralnego świata. Wykorzystując wykonywaną na żywo muzykę, z humorem i ciepłem mówią o sprawach, o których często trudno rozmawiać, wzruszają, bawią i nieoczekiwanie sprawiają, że wracamy do domu zamyśleni i pełni refleksji.

 

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z zespołem.

powiązane miejsca kultury:

Exception: Form_Comment::__construct reqire form_id param