Teatromania 2016: Hortos imaginaria II – malowany światłem ogród w Bytomiu

Na Rynku, w sercu Bytomia powstanie ulotny, stworzony światłem, wyimaginowany ogród.
image

Świetlne kwiaty i drzewa nowych odmian, czasem pełne kolorów, czasem zaznaczone konturem wyrosną na elewacjach kilku kamienic i stworzą świetlną, powołaną do życia za sprawą multimedialnej projekcji oazę, w której – wśród jej szaleństwa kolorów – pojawią się niezwykłe stworzenia. Specjalnie dla Bytomia!

 

Rośliny potrzebują światła, by móc rosnąć. Niezwykłe światło powołuje do życia niezwykłe rośliny – i niezwykłych ludzi. Te niezwykłe istoty tworzą społeczność ogrodu. W sercu Bytomia powstanie taki właśnie stworzony światłem, wyimaginowany ogród. Świetlne kwiaty i drzewa nowych odmian, czasem pełne kolorów, czasem zaznaczone konturem wyrosną na elewacjach kilku kamienic i stworzą świetlną, powołaną do życia za sprawą multimedialnej projekcji oazę, w której – wśród jej szaleństwa kolorów – pojawią się niezwykłe stworzenia.

 

Podczas performansu malowania na żywo rozpocznie się gra z tymi powstającymi, dzielonymi i składanymi w nową całość obrazami. Za pomocą kilku rzutników, barwników, wody, piasku artystka wyczaruje na ścianach kamienic niesamowite światy. Wszystko przy dźwiękach hipnotyzującej muzyki. Tworzone przez nią obrazy, które chciałoby się zatrzymać na zawsze, znikają tak szybko, jak się pojawiły. Zostawiają jednak po sobie wspomnienie piękna i koloru.

 

Claudia Reh to niemiecka performerka i niezależna artystka wizualna działająca na pograniczu video-artu, performansu oraz kreowanej na żywo na oczach publiczności instalacji.

 

powiązane miejsca kultury:

Exception: Form_Comment::__construct reqire form_id param