W istocie rzeczy. Spotkanie z Aldoną Mickiewicz i Krystyną Czerni

Po niezwykle interesującym oprowadzaniu po wystawie „W istocie rzeczy”, podczas którego Aldona Mickiewicz przybliżyła historię eksponowanych prac, tym razem w rozmowie z Krystyną Czerni odkryje kolejne tajemnice swojej twórczości. Zapraszamy na spotkanie z artystką 17 lutego o godz. 18.00 do Muzeum Górnośląskiego.
image

„W istocie rzeczy” to trzecia wystawa zorganizowana w ramach cyklu poświęconego twórcom zaangażowanym w latach 80. w działalność drugiego obiegu. Zarówno Aldona Mickiewicz, jak i Krystyna Czerni aktywnie działały w Ruchu Kultury Niezależnej. Spotkanie w Muzeum Górnośląskim umożliwi zadanie wielu istotnych pytań nie tylko w kontekście tamtego okresu, ale również dotyczących problemów mijających lat.

 

Krystyna Czerni – historyk i krytyk sztuki, autorka licznych tekstów o sztuce, w latach 1992–96 członkini redakcji miesięcznika „Znak”. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, m.in. w 2000 roku Nagrody Krakowska Książka Miesiąca „Rezerwat sztuki. Tropami artystów polskich XX wieku”, w 2009 – Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2012 – nagrody im. Kazimierza Wyki oraz nagrody miesięcznika literackiego „Nowe książki” za publikację „Nietoperz w świątyni. Biografia Jerzego Nowosielskiego”. W tym samym roku została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2012, znalazła się również w finale Nagrody Literackiej „Nike”. W 2007 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność opozycyjną.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz