Polska Sieć Tańca w Bytomiu

W najbliższą sobotę 17 lutego Teatr Rozbark zaprasza na dwa spektakle inaugurujące Polską Sieć Tańca w Bytomiu. „TOTAL” i „Smierć. Ćwiczenia i wariacje” zostały zgłoszone do Polskiej Sieci Tańca przez Instytut Muzyki i Tańca spośród spektakli Polskiej Platformy Tańca 2017.
image „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje”, fot. Marta Ankiersztejn

Polska Sieć Tańca zrzesza instytucje wspierające sztukę tańca w Polsce. Sieć ma na celu stworzenie warunków do cyrkulacji wewnątrz kraju polskich produkcji, powstających w instytucjonalnych zespołach oraz tworzonych przez niezależnych artystów, jak i konsolidację środowiska poprzez wymianę między centrami. U podstaw Sieci leży wzajemne poszanowanie artystycznych wizji oraz współpraca tworzących ją podmiotów. Wieczór inaugurujący Polską Sieć Tańca w Bytomiu odbędzie się 17 lutego o godz. 19.00, na scenie wystąpią: Renata Piotrowska-Auffret w spektaklu „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” oraz Paweł Sakowicz ze spektaklem „TOTAL”.

 

„TOTAL”

Spekulowanie o wirtuozerii tanecznej może opierać się na doświadczeniu, ale niekoniecznie daje się empirycznie sprawdzić. Celem takiej spekulacji jest osiągnięcie określonego obrazu wirtuozerii tanecznej poprzez wykorzystanie przewidywalnych zmian ekonomicznych, politycznych i metahumanistycznych. Cechą charakterystyczną spekulacji o wirtuozerii tanecznej jest podejmowanie ryzyka w budowaniu radykalnych scenariuszy dotyczących polityki pragnień.

 

choreografia, tekst i wykonanie: Paweł Sakowicz
opieka artystyczna: Dalija Aćin Thelander
czas trwania: 30 min

 

TOTAL from Pawel Sakowicz on Vimeo.

 


„Śmierć. Ćwiczenia i wariacje”

Śmierć jest doświadczeniem, które nie może być opowiedziane. Renata Piotrowska-Auffret usiłuje zainscenizować spotkanie ze śmiercią, gromadzi różne scenariusze, składające się na performatywny dyptyk, podróżuje przez wieki (nie)doświadczania śmierci i korzysta z ich artystycznych, kulturowych i społecznych reprezentacji. Kreuje wielokrotne spotkanie ze śmiercią, wciągając ją w choreografię jak nieuchwytną partnerkę. Spektakl „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” został wybrany do Aerowaves Twenty 17.

choreografia i wykonanie: Renata Piotrowska-Auffret
dramaturgia: Bojana Bauer
czas trwania: 40 min

 

Renata Piotrowska-Auffret - Śmierć. Ćwiczenia i wariacje (fragment) from Think Tank Choreograficzny on Vimeo.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz