Taniec godowy, czyli Noc Muzeów w Kronice

Podczas Nocy Muzeów w Kronice zaprezentowana zostanie m.in. wielokanałowa praca wideo Małgorzaty Goliszewskiej „Nie tęsknię za nikim”, o godz. 20.00 zagra zespół Lody, a przez cały wieczór będzie można oglądać pokaz Ars Electronica Festival on Tour z wybranymi teledyskami i innymi animacjami muzycznymi.
image

Taniec godowy – zespół zachowań samców w okresie godowym, polegający na prezentowaniu upierzenia godowego, wydawaniu odpowiednich odgłosów, odbywaniu lotów godowych. Jego celem jest zdobycie odpowiedniej partnerki.

 

Projekcja pracy wideo Małgorzaty Goliszewskiej „Nie tęsknię za nikim”, zrealizowanej podczas wieczorów tanecznych dla seniorów, jest wstępem do wystawy indywidualnej artystki „Ja ci życzę jak najlepiej”, która będzie prezentowana w Kronice od 26 maja do 30 czerwca.

 

_________________________________________________________________

 

Zespół Lody powstał zimą 2011 roku we Wrocławiu. Do kompozytora i producenta Dj-Shame’a (Kamila Radka) dołączyła wokalistka Dagna Okrzyńska. W marcu 2011 zagrali razem pierwszy koncert w trakcie wrocławskiego „Lower Silesia Electro”.

 

Jest nas dwoje (Dj Shame i Dagna Okrzyńska), spotkaliśmy się na szkolnej wycieczce do Detroit, na tylnym siedzeniu autokaru. Pewnego dnia mieliśmy ochotę na sztuczne futra, fototapety, kadilaki, zimne łokcie i ciepłe lody. I robimy. Pociąga nas destrukcja i rosyjskie techno. Intrygują nas wodne łóżka. W żyłach ciągle płynie nam krew Janosika.

W naszyj muzyce spotyka się prostota i niewinność rytmicznego, elektronicznego brzmienia, z zaczepnością dziewczęcego wokalu. Wyobraź sobie, co by było, gdyby Lady Gaga urodziła się w Bydgoszczy, a Czesław Niemen w Detroit. Pewnie nic. A pewnie też zupełnie nie. Dziś przecież są światłowody i miejsce urodzenia przestało być kluczową sprawą. Kontestacja Opola, intensywność Dody, romans z Polsatem, miś Yogi, pierwszy smak Coca-Coli, angielski ze wschodnim akcentem.

 

_________________________________________________________________

 

Pokaz Ars Electronica Festival on Tour zorganizowany we współpracy z Ars Electronica Center w Linz oraz Austriackim Forum Kultury w Warszawie.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz