Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu „Twój Vincent”

Muzeum Górnośląskie zaprasza na wystawę obrazów z filmu „Twój Vincent”, którą będzie można oglądać od 13 maja do 30 czerwca.
image fot. materiały organizatora

Film animowany „Twój Vincent” powołuje do życia obrazy Vincenta van Gogha, aby opowiedzieć historię tego wielkiego artysty. Wykonaliśmy ten film taką samą techniką, jaką van Gogh stosował, malując obrazy olejne. 65 000 klatek, składających się na animację, namalował zespół złożony ze 125 malarzy. Zajęło im to 2 lata. Gdy produkcja dobiegała końca, nasze studio było wypełnione obrazami z filmu. Odpowiadaliśmy na niekończące się pytania od osób z całego świata o to, jak powstał „Twój Vincent”. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć tę wystawę. Ustanowi ona kontekst pozwalający odbiorcom, którzy nie widzieli jeszcze filmu, zintensyfikować to przeżycie. Natomiast ci, którzy są już po seansie, będą mieli okazję wejść jeszcze głębiej w świat  „Twojego Vincenta” i cieszyć się obrazami, które ożywały w kinie. Nigdy nie spodziewałam się, że mój film krótkometrażowy stanie się międzynarodowym pełnometrażowym filmem z produkcją na ogromną skalę.

Dorota Kobiela, reżyserka, scenarzystka i twórczyni „Twojego Vincenta”

 

Wystawa została zaprojektowana i przygotowana przez reżyserów i scenarzystów filmu, Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana, kierownika animacji malarskiej, Piotra Dominiaka, i kierownika produkcji, Tomasza Wochniaka. Do jej powstania przyczynili się także malarze i animatorzy filmu: Dominika Hofman i Krzysztof Nowicki.
Wystawa przedstawia 122 obrazy wykonane techniką olejną, jaką stosował Vincent van Gogh w swoich pracach.

Wszystkie obrazy pochodzą z filmu „Twój Vincent” nominowanego do Oscara.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz