Koncert: Milian Orkiestra

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Orkiestry Jerzego Miliana. Z orkiestrą wystąpią: Elżbieta Wacławek-Czmok, Bernard Maseli. Koncert poprowadzi Dariusz Niebudek.
image Milian Orkiestra, fot. materiały prasowe organizatora

W 1974 roku powstała Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach. Założycielem i dyrektorem był wybitny wibrafonista jazzowy Jerzy Milian.

 

W czasie swojej działalności orkiestra ta nagrywała utwory rozrywkowe, jazzowe, współpracowała z najlepszymi wokalistami i instrumentalistami. Nagrywała programy telewizyjne i brała udział w największych festiwalach organizowanych w Polsce. Koncertowała również za granicą w takich krajach jak; Węgry, Szwecja, Czechosłowacja, Niemcy, Rosja. W 1991 roku orkiestra została rozwiązana.

 

W 2013 r. na początku grudnia, zebrała się grupa byłych muzyków, pasjonatów tej orkiestry i postanowiono reaktywować Orkiestrę Jerzego Miliana. 4 stycznia 2014 roku, w siedzibie Polskiego Radia Katowice doszło do historycznego koncertu reaktywowanej orkiestry pod nazwą Big Band Milian Orkiestra. Zmienił się również repertuar big bandu, który w chwili obecnej wykonuje muzykę swingową, soul, jazz-rock, blues itp.

 

W sierpniu 2016 r. big band wystąpił na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Rybniku. Solistą był znakomity trębacz z Nowej Zelandii Vaughn Roberts. Milian Orkiestra z powodzeniem wykonuje różne gatunki muzyki swingowej, jak również znane standardy jazzowe. Obecnie dyrygentem big bandu jest znakomity pianista, pedagog, wykładowca na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach prof. Andrzej Zubek.

 
Więcej informacji i rezerwacja: biletówdamian@chck.pl, tel. 32-349-78-71/63.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook