Folklor w społecznościach tradycyjnych i nowoczesnych

Sekcja Folklorystyczna Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zapraszają do udziału w konferencji naukowej „Folklor w społecznościach tradycyjnych i nowoczesnych”, która odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2019 roku siedzibie instytucji.
image fot. mat. prasowe organizatora

Konferencja ma dwa cele. Pierwszym z nich jest wymiana doświadczeń oraz refleksja nad różnymi tematami i problemami podejmowanymi aktualnie w badaniach folklorystycznych. Uczestnicy też będą zastanawiać się nad możliwością wykorzystania kategorii folkloru oraz metod badań folklorystycznych do analizy dawnych i współczesnych zjawisk kulturowych w różnych dyscyplinach i projektach badawczych.

 

Dlatego w spotkaniu Muzeum zaprasza zarówno folklorystów, jak i tych wszystkich, którzy w swoich pracach poruszają problematykę szeroko rozumianych zjawisk folkloru. Zachęca zwłaszcza do zaprezentowania wyników najnowszych badań i towarzyszącej im refleksji metodologicznej, a także przedstawienia realizowanych aktualnie lub planowanych w najbliższej przyszłości przedsięwzięć.

 

Propozycje referatów (do 20 minut) oraz komunikatów (do 10 minut) można zgłaszać na załączonym formularzu do 30 listopada 2018 roku na adres: folklor@ptl.info.pl.

 

Opłata konferencyjna wynosi 200 zł.

 

Ze względu na wakacyjny czas, w jakim będzie się odbywać naukowe spotkanie, w dniach 28-29 czerwca planowane jest zorganizowanie wycieczek (dodatkowo płatnych) do Kopalni Guido lub Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu oraz w okolice Bielska-Białej i Żywca. Szczegóły w terminie późniejszym.

 

Formularz zgłoszeniowy >>>

 


Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz