7. Festiwal Muzyczny Rodziny Bachów

13 września rozpocznie się 7. Festiwal Muzyczny Rodziny Bachów. Intrygująca muzyczna podróż od czasów baroku aż po 21 wiek, z wykorzystaniem współczesnych przekaźników kultury.
image

program:


13, 14 września godz. 15.00 - 18.00 | Sala kameralna Filharmonii Częstochowskiej

Głos barokuwarsztaty śpiewu barokowego

prowadzenie: Karolina Brachman
otwarty wstęp dla publiczności


15 września, godz. 19.00 | Sala kameralna Filharmonii Częstochowskiej

Jazz kontra Bach

Jarek Kostka – niekonwencjonalny, wszechstronny pianista jazzowy, aranżer, organista, kompozytor i nauczyciel. Świadomie operując dorobkiem minionych epok, poszukuje inspiracji w rozmaitych obszarach kulturowych. W Częstochowie razem ze swoim kwartetem (Jarek Kostka, Jan Adamczewski, Piotr „Max” Wiśniewski, Waldemar Franczyk) przedstawi muzykę Bacha w jazzowych, chwytliwych aranżacjach.

 

16 września, godz. 20.00 | Plac Biegańskiego

Widowisko multimedialne „Barock”

Światła, pirotechnika, kolorowe dymy i genialna muzyka klasyczna w nietypowych aranżacjach. Wszystko to po zachodzie słońca w samym centrum miasta.


17 września, godz. 17.00 | Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Śląska 20

Barokowe emocje

Muzyka barokowa jest fundamentem. Jej piękno leży w niuansach, kontekście historycznym i kulturowym. Jest pełna emocji i przekazuje bardzo wiele, choć czasem, trzeba przysłuchać się mocniej. Żeby ją zrozumieć, trzeba jej doświadczyć, poczuć na własnej skórze. To muzyka, która powstawała w czasie, kiedy filozofia głosiła, że źródłem ludzkiego poznania są wyłącznie lub przede wszystkim bodźce zmysłowe docierające do naszego umysłu ze świata zewnętrznego. Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum ułatwi odbiór pięknej, lecz niełatwej muzyki przedstawiając skrupulatnie dobrany program prezentujący przekrój muzyki barokowej skupiając się na emocjach tej barwnej, bogatej epoki. Koncert przybliży słuchaczom historię muzyki barokowej, przedstawi jej niezwykłą różnorodność i z całą pewnością zachęci to dalszego zgłębiania tajników epoki empiryzmu. Koncert organizowany w ramach obchodów 500-lecia Reformacji.

 

wykonawcy:

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum

Janusz Siadlak – dyrygent
Piotr Młynarczyk – viola da gamba
Urszula Jasiecka-Bury – klawesyn

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz