„Generator”- Warsztaty Młodych Animatorów Kultury

image
Centrum Promocji Młodych w Częstochowie zaprasza do udziału w Warsztatach Młodych Animatorów Kultury „Generator”.

Generator to projekt dla młodych częstochowian (w wieku 15-21 lat), którzy chcą uruchomić swoją kreatywność. To siedem dni intensywnej pracy nad warsztatem animatora kultury. Na zajęciach uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak zrealizować swoje, nawet najbardziej szalone pomysły. Będą mieli szansę nauczyć się pracy w grupie oraz docenić siłę twórczej współpracy. Przekonają się, że umiejętność improwizacji jest równie ważna jak dobra organizacja pracy, a innowacyjne pomysły lepiej wciela się w życie, gdy potrafi się wykorzystać kulturalny potencjał Częstochowy.

Generator to intensywne ćwiczenia praktyczne. Podczas warsztatów wszyscy uczestnicy będą pracować nad swoimi własnymi projektami pod okiem instruktorów. Ostatniego dnia kursu specjalnie zaproszone jury wybierze najlepszy z wszystkich projektów. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany podczas „Nocy Kulturalnej”, w ramach dofinansowania przyznanego przez Stowarzyszenie CZART.

Generator to zachęta do uprawiania kultury w systemie „zrób to sam". To miasto należy do Was i to od Waszych pomysłów i zaangażowania zależy, jak bardzo widoczna będzie Częstochowa na kulturalnej mapie kraju!

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Generator adresowany jest do uczestników w wieku 15-21 lat. Na wypełnione formularze czekamy w Centrum Promocji Młodych (Aleja Wolności 30), do 19 marca. W procesie rekrutacyjnym będziemy oceniać pomysł na częstochowski projekt kulturalny. Ostateczne potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach roześlemy mailowo do 21 marca.
Dokładny program warsztatów na stronie: generator.muzeumczestochowa.pl

 

 

 Facebook

miejsca kultury