Międzynarodowy Dzień Kota w OKF

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota zapraszamy na fenomenalny dokument o życiu stambulskich kotów. Film odkrywa fascynujący świat widziany z kociej perspektywy.
image fot. materiały organizatora

Fenomenalny dokument o życiu stambulskich kotów, który podbił już serca publiczności na całym świecie! Ten niezwykły koci film podbił również serca krytyków (aż 98% pozytywnych recenzji w popularnym serwisie Rotten Tomatoes!) i stał się prawdziwym przebojem amerykańskich kin,

będąc trzecim najlepiej zarabiającym nieanglojęzycznym dokumentem wszech czasów.

 

Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości.

 

Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po Stambule. Oglądamy z bliska ich codziennie przygody i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie!

 

KEDI – SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW

USA, Turcja 2017 , dokument, 79 min.

 

reżyseria: Ceyda Torun

obsada: Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba, Cwaniak

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=ZN01JCFvgxk&feature=youtu.be

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz