Spotkanie w Jurajskim Fotoklubie i otwarcie wystawy

Pierwsze spotkanie Jurajskiego Fotoklubu w roku 2017 odbędzie się 9 stycznia o godz. 19.00. Spotkanie będzie połączone z uroczystością wręczenia Nagrody Fotografa Roku 2016 Jurajskiego Fotoklubu oraz otwarciem wystawy Niny Mazuś w Galerii FFotopobudka.  
image

Urodzona w drugiej połowie XX wieku, po upływie następnego ćwierćwiecza, ukończyłam studia na wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zawód swój wykonuję dotychczas. Jestem członkiem Jurajskiego Fotoklubu w Częstochowie. 

 

Fotografia jest dla mnie, między innymi, dokumentacją ułamka sekundy – wydarzenia lub emocji, lecz nie tylko. W fotografii intryguje mnie także ten moment, kiedy przestaje być ona wyłącznie odtworzeniem rzeczywistości, a zaczyna stanowić odrębny byt, będący często abstrakcyjnym terenem, pełnym meandrów naszej świadomości i podświadomości. Ponadto, wydaje mi się ona znakomitym narzędziem dzielenia się emocjami z drugim człowiekiem. Mam wrażenie, że wartość każdego przeżycia potęguje się w momencie pojawienia się możliwości opowiedzenia o nim każdemu, kto zechce słuchać. 

 

Na razie jestem w fazie poszukiwania swojego „miejsca”, bowiem zbyt wiele mnie jeszcze fascynuje i zbyt wiele próbuję zatrzymać, starając się dostrzegać wokół geometrię, dobrą kompozycję, nastrój oraz barwę.  

                                                                                                      Janina Mazuś

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz