Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood - koncert Mikromusic

Fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, a czasami również i muzyki ludowej – tak po krótce można opisać twórczość zespołu Mikromusic, który zagra w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębiewood 12 października o godz. 19.00 w Sali Teatralnej PKZ. Koncert Mikromusic jest składową projektu „Patrz więcej”.
image Micomusic, fot. materiały prasowe organizatora

Mikromusic – na ich debiutanckim albumie wydanym w 2006 r., pojawiło się wielu gości m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu (w 2012 r.) wydany został koncertowy album oraz DVD „Mikromusic w eterze”. Na początku 2013 r. pojawił się piąty krążek zespołu „Piękny koniec”, zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel Takiego chłopaka osiągnął ponad 11 mln wyświetleń na portalu YouTube. Mikromusic na swoim koncie ma również nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki „Thank God I'm a Woman”.

 

Najnowsza płyta studyjna Mikromusic „Matka i Żony” ukazała się w październiku 2015 r. Płytę zapowiedział utwór „Krystyno”, we wrześniu zaś ukazał się singiel „Bezwładnie”, w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza. W listopadzie 2016 r. odbyła się premiera dwupłytowego albumu „W kwietniu” stanowiącego zapis trasy koncertowej Mikromusic. A już w październiku 2017 r. premiera nowej płyty „Tak mi się nie chce”.

 

Zespół wystąpi w składzie:

Natalia Grosiak – wokal
Dawid Korbaczyński – gitara
Robert Szydło – gitara basowa

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz