IGRY 2018 - Juwenalia Gliwickie

IGRY, to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne, które gromadzi w jednym miejscu kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Celem Juwenaliów jest dobra zabawa podczas organizowanych koncertów, integracja ludzi, a także wspólne tworzenie historii, gdyż w tym roku odbędzie się już 61-lecie tego wydarzenia! Przedsięwzięcie to jest organizowane wyłącznie przez Studentów Politechniki Śląskiej, którzy co roku dokładają wszelkich starań, aby impreza objęła swym zasięgiem jak największe grono odbiorców.  
image

TYDZIEŃ IGROWY:

 

  • poniedziałek 14.05

18.00 - wieczór komediowy - Sala teatralna - CKS Mrowisko
21.00 - Jam Session - Klub Spirala - CKS Mrowisko

 

  • wtorek 15.05

DZIEŃ MIASTA GLIWICE
Zwiedzanie atrakcji Gliwic dla studentów Politechniki Śląskiej
12.00 - gra miejska - teren miasta Gliwice
18.00 - Planszówki na Stołówce Zajadalnia na Łużyckiej
19.00 - Beach Party - boisko do siatkówki plażowej przy CKS Mrowisko

 

  • środa 16.05

19.00 - wielkie grillowanie wraz z kinem plenerowym na Łące Igrowej:

Mulan oraz Deadpool

 

  • czwartek 17.05

17.00 - przekazanie kluczy do Miasta -> korowód IGROWY
18:00 - rozpoczęcie koncertów

Jan Niezbendny
Koniec świata
Bracia Figo Fagot
Ørganek
Event Urizen

 

  • piątek 18.05

18.00 - rozpoczęcie koncertów

Imperative
The Bartenders
Elektryczne Gitary
Bokka
Pokahontaz

 

Wykonawcy:

KONIEC ŚWIATA

Grupa Koniec Świata powstała w Katowicach. W ich muzyce mieszają się nurty ska, punku i rocka. Cieszą nas swoją muzyką już od 18 lat. Zespół występował na licznych festiwalach, m.in. w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, czy Slavske Rock Fest na Ukrainie. Ich utwory pojawiały się na Listach Przebojów Radia Bis, czy Trójki. Na tegorocznej edycji Juwenaliów Gliwickich wystąpią w Igrowy czwartek.

 

THE BARTENDERS

W dowodzie Polska, w sercu Jamajka. Stanowią połączenie ska i jazzu. Zespół  założony w Warszawie w 2006 roku. Mowa tu o nikim innym, jak o THE BARTENDERS. 

 

JAN NIEZBENDNY

Jan Niezbendny to muzyczne alter ego pochodzącego z Żor Michała Rycerza.Jego twórczość łączy w sobie wiele gatunków muzycznych w oparciu o hip-hopowe rytmy. Artysta jest znany z tworzenia muzyki komediowej, za którą wielokrotnie był nagradzany. Wystąpi w Igrowy czwartek jako pierwszy wprawiając nas w odpowiedni nastrój.

 

BRACIA FIGO FAGOT

To Polski zespół muzyczny założony w Warszawie przez Bartosza Walaszka i Piotra Połacia. „Gatunek disco, nurt polo” – grupa znana jest z tworzenia muzyki prześmiewczej tego formatu, w której satyra wyczuwalna jest na każdym kroku. W przeciwieństwie do typowego disco polo, w Igrowy czwartek zespół zaśpiewa dla nas na żywo, a nie z playbacku.

 

BOKKA

Muzyka przede wszystkim, to kim są jest bez znaczenia. Tak zespół Bokka tłumaczy swój sceniczny kamuflaż. Zespół zadebiutował w listopadzie 2013 roku prezentując album określany jako mieszanka synthpopu, dreampopu, shoegaze’u i elektronicznej psychodelii. Bokka to jeden z najlepszych debiutów ostatni lat. Występuje na największych festiwalach w Polsce i zagranicą. Na Igrach możemy się spodziewać bardzo dobrej, przemyślanej i wiarygodnej muzyki wzbogaconej o świeżą porcje nowych utworów, ponieważ dzisiaj zespół prezentuje swój trzeci album album:  „Life On Planet B”.

 

POKAHONTAZ

Zespół powstał w 2003 roku, tuż po oficjalnym zakończeniu działalności Paktofoniki. W swojej najnowszej płycie „REset”, grupa wracaj do korzeni przypominając nam klimaty lat 90. Wczoraj (19.04) pojawił się długo wyczekiwany klip promujący do utworu „Zerwanych ze smyczy”, a dziś informacja że zagrają na Gliwickich Juwenaliach. Pokahontaz wystąpią jako ostatni w Igrowy piątek . To będzie prawdziwy „wstrząs dla mas”.

 

Ørganek

Ørganek to czteroosobowy zespół muzyczny, który został założony w 2013 roku przez Tomasza Organka. Ich muzyka łączy w sobie wiele różnych nurtów. Wsłuchując się w twórczość zawartą na albumach „Głupi” oraz „Czarna Madonna” przenosimy się w magiczną podróż śladami kombinacji bluesa, brudnego hard rocku, country oraz punku. Ich rockowe brzmienie wybuchnie nam prosto w twarz już 17. maja na scenie Igrowej!

 

EVENT URIZEN

Zespół Powstał w 2010 roku. Twórczość Event Urizen skierowana jest do fanów ciężkiego brzmienia. Ich muzyka to klasyczny heavy metal który cechują przemyślane kompozycje, sporo umiejętności i talentu. Zagrają jako ostatni w Igrowy czwartek.

 

IMPERATIVE

Zwycięzcy tegorocznego Przeglądu Kapel Studenckich. Zagrają dla nas jako pierwsi 18 maja prezentując swoje rockowe brzmienie.

 

ELEKTRYCZNE GITARY

Zespół  powstał w 1990 roku w Warszawie, założony przez gitarzystę Rafała Kwaśniewskiego oraz Piotra Łojka. Do duetu niedługo potem dołączył wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor Kuba Sienkiewicz. Większość kojarzy twórczość Elektrycznych Gitar z ich największym przebojem - „Kiler", napisanym do bijącego rekordy popularności filmu o tym samym tytule, w reżyserii Juliusza Machulskiego. Specyficzne poczucie humoru zespołu i przewrotna autoironia – tego na pewno nie zabraknie podczas majowego koncertowania.

 

Gwiazdy tegorocznego Wieczoru Komediowego, który odbędzie się już 14 maja o 18.00 w CKS Mrowisko! Bilety dostępne w sprzedaży od 7 maja.

 

WIOLKA WALASZCZYK
Nie dajcie się zwieść tej burzy blond loków. Jeśli spodziewacie się delikatnych żarcików, to się trochę zdziwicie. Wiolka to charyzmatyczna i impulsywna stand-uperka, która w mocny i dosadny sposób opowie Wam kilka historii, większość (jak nie wszystkie) oparta na jej własnych doświadczeniach.

 

MICHAŁ LEJA
Michał to młody i obiecujący stand-uper bazujący na żartach dotyczących naszego codziennego życia. Wykazuje się niezwykłym refleksem podczas interakcji z publicznością. Uważajcie, nieważne czy usiądziecie w pierwszym czy ostatnim rzędzie, nawet nie zorientujecie się kiedy staniecie się gwoździem jego programu.

 

TOMASZ BORKOWSKI
Paradoksalnie jeden z najstarszych i jednocześnie najmłodszych stand-uperów. Na polskiej scenie pojawił się niedawno. Porusza newralgiczne, trudne i ważne tematy. Jesteśmy pewni, że mimo różnicy wieku, nadążycie za jego humorem.

 

KAROL MODZELEWSKI
Ileż można mówić o swoich doświadczeniach? Karol wprowadza trochę abstrakcji, stawia na niecodzienne skojarzenia i świadomie ucieka od tematyki fizjologicznej. Z łatwością wciągnie Was do swojego świata. Stay tuned!

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz