Beuys, Kantor i Edinburgh Festival. Spotkanie z prof. Richardem Demarco

Muzeum Śląskie zaprasza 17 lipca na kolejne spotkanie z cyklu Akademia sztuki performansu. Jego gościem będzie prof. Richard Demarco, artysta i promotor sztuki, wieloletni współpracownik Josepha Beuysa.
image fot. materiały organizatora

Spotkanie poświęcone będzie sztuce wybitnych awangardzistów teatru XX wieku – Josepha Beuysa i Tadeusza Kantora. Artyści spotkali się w latach siedemdziesiątych za sprawą Richarda Demarco w czasie festiwalu teatrów ulicznych w Edynburgu w 1973 roku.

 

Trudno dzisiaj przecenić znaczenie dzieł Beuysa i Kantora, którzy pozostają symbolem światowej awangardy tworzonej w świetle tragicznej historii Europy Środkowej ubiegłego stulecia. Choć ich twórczość z pozoru nie jest do siebie podobna, dostrzec można w niej echa okrucieństw minionej wojny, a także zagrożenia totalitaryzmami zniewalającymi świat w XX wieku.

 

Richard Demarco jest założycielem Richard Demarco Gallery i Demarco European Arts Foundation, swoimi projektami wspiera rozwój sztuki, uczestniczy także w zachowaniu kulturalnego dziedzictwa Europy.

 

Wykład odbędzie się w języku angielskim.

 

 

 


Muzeum Śląskie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz