Daria Bidzińska – malarstwo, grafika

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza na wystawę malarstwa i grafiki Darii Bidzińskiej. Wernisaż odbędzie się w piątek, 18 maja o godz.18.00 w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25.
image Daria Bidzińska, Portret Julii A., fot. materiały organizatora

Daria Bidzińska (urodzona w 1993 r.) studiuje grafikę warsztatową w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Specjalizuje się głównie w litografii, malarstwie olejnym, rysunku anatomicznym oraz ilustracji dziecięcej.

 

W cyklu realistycznych i utrzymanych w klasycznym duchu portretów, konfrontuje, bada i obserwuje napięcia w relacji obraz – odbiorca. Oprócz warsztatu istotna jest tu bowiem interakcja między portretowanym a widzem, hipnotyczny kontakt wzrokowy oraz wzajemne naruszanie przestrzeni osobistej.

 

Laureatka Studenckiego Obrazu Roku, wyróżniona w konkursach o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch (Warszawa 2017) oraz wydawnictwa Tibum „Wisła – projekt ilustracji do publikacji Kamishibai” (Katowice 2017), uczestniczyła już w kilku ważnych wystawach zbiorowych, m.in. Pracowni Kazimierza Cieślika w Rondzie Sztuki (Katowice 2017), Międzynarodowym Triennale Rysunku Studenckiego (Katowice 2017), Salonie Ilustratorów (Poznań 2016), Polish Design. Tomorrow is today (Mediolan), Dialogu z cyfrowym cieniem (Częstochowa 2016), a także w wystawach stałych: „Światło historii” w Muzeum Śląskim oraz „Z dziejów Katowic” w Muzeum Historii Katowic.


Wystawa malarstwa i grafiki w Galerii Ateneum będzie pierwszą indywidualną prezentacją prac młodej artystki.

 

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz