Festiwal Katowice Kultura Natura – „Dziecięctwo”

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zaprasza na czwarty Festiwal Katowice Kultura Natura. W tym roku jego tematem jest „Dziecięctwo”.
image fot. materiały organizatora

Jak co roku program festiwalu otwarty jest na wszystkie epoki historyczne i gatunki i jak co roku w Katowicach gościć będą światowej klasy muzycy.

 

Na dwóch koncertach, w sobotę 19 i w niedzielę 20 maja, wystąpi słynna Tonhalle-Orchester Zürich i jej dyrektor artystyczny Lionel Bringuier. Podczas niedzielnego koncertu orkiestrze towarzyszyć będzie jeden z najlepszych na świecie pianistów Leif Ove Andsnes, który w piątek 18 maja wystąpi także w recitalu solowym. W poniedziałek, 14 maja festiwalowy liederabend  uświetni światowej sławy tenor Ian Bostridge. Na festiwalu zagości także muzyka kameralna. We wtorek 15 maja wystąpi, wymieniany wśród najważniejszych kwartetów, francuski Quatuor Ebène. Częścią festiwalu będą także dwa koncerty abonamentowe Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod batutą dyrektora artystycznego Festiwalu Alexandra Liebreicha (koncert otwarcia 11 maja i koncert czwartkowy 17 maja). Ten drugi koncert będzie okazją do wysłuchania słynnego już Requiem Tigrana Mansuriana, którego nagranie dokonane przez Alexandra Liebreicha i kolejnych gości Festiwalu RIAS Kammerchor, było w tym roku m. in. nominowane do nagrody Grammyi zostało uhonorowane nagrodą International Classical Music Awards. Znakomity RIAS Kammerchor wystąpi także w środę 16 maja. W programie nie zabraknie także muzyki dawnej, reprezentowanej tym razem przez Orkiestrą Historyczną, której koncert uświetni wiolonczelista Jean-Guihen Queyras (koncert w sobotę 12 maja).

 

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie www.kulturanatura.eu oraz na profilu festiwalu na portalu facebook.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz