Joanna Piech. Postsynchrony

Do końca grudnia w galerii Fra Angelico w Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach oglądać można wystawę „Postsynchrony” Joanny Piech.
image

Joanna Piech zajmuje się grafiką, uprawia malarstwo, tworzy ilustracje, jest autorką projektów i realizacji sakralnych. Artystka ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a obecnie jako profesor współpracuje z cieszyńskim Instytutem Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Jej twórczość była wielokrotnie doceniana, o czym świadczą liczne nagrody przyznane artystce na prestiżowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych konkursach grafiki.

 

Czarno-białe, wykonane techniką linorytu grafiki Joanny Piech można odczytać jako opowieści o człowieku istniejącym w określonym kontekście; opowieści opowiadane językiem, którego fundamentalnymi elementami są tło oraz postacie: „Oto postać na tle – pisze Maciej M. Szczawiński – podejmuje z przestrzenią natychmiastowy dialog. Przesłania (sobą) jej fragment […] i wyrywa go z pierwszego planu. Żeby być. […] Wszak spotkanie postaci z tłem to zarazem pytanie «kto kogo?». Kto pozostanie i jaki zdobędzie dla siebie kształt”.

 

Exception: Form_Comment::__construct reqire form_id param