Arturo Sandoval Band & NOSPR

Już 18 lutego w sali koncertowej NOSPR wystąpi Arturo Sandoval - światowej sławy kubański trębacz, pianista i kompozytor jazzowy, zdobywca 10 statuetek Grammy, 6-krotny zwycięzca Billboard Music Awards! W Katowicach Arturo Sandoval wystąpi ze swoim zespołem oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.  
image Arturo Sandoval, fot. materiały prasowe organizatora

Wykonawcy:
Arturo Sandoval Band & NOSPR
Arturo Sandoval - trąbka
 
Arturo Sandoval - protegowany legendarnego mistrza jazzu – Dizzy’ego Gillespiego. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 12 lat od nauki podstaw teorii muzyki i gry na perkusji. Bardzo szybko poczuł i wsiąknął w klimat świata jazzu. Od tego czasu stał się jednym z najbardziej uznanych w świecie prowodyrów trąbki jazzowej i flugelhornu, zyskał sławę także jako artysta klasyczny, pianista i kompozytor. Jest jednym z najbardziej dynamicznych i żywiołowych muzyków naszych czasów. Odzwierciedleniem znajdujemy w mnogości prestiżowych nagród, które zostały mu przyznane. Sandoval został wyróżniony 10 nagrodami Grammy, nominowany był 19 razy. Otrzymał także 6 statuetek Billboard Awards i nagrodę Emmy. Albumy nagrodzone Grammy: „Dear Diz (Everyday I think of you)” oraz „Como yo te siento” są dostępne niemal na całym świecie.
 

W 2013 z rąk prezydenta Baracka Obamy został uhonorowany Medalem Wolności – najwyższym odznaczeniem cywilnym dla obywateli USA, mających wybitny wkład w dziedzinie bezpieczeństwa, pokoju światowego, kultury, jak również innych znaczących dokonań w sferze publicznej lub prywatnej.

 

Sandoval był członkiem-założycielem nagrodzonej Grammy grupy Irakere, której wybuchowa mieszanka jazzu, muzyki klasycznej, rocka i tradycyjnej muzyki kubańskiej wywołała sensację w nurcie rozrywki. W 1981 zakończył współpracę z Irakere by stworzyć swój własny zespół, który zebrał entuzjastyczne pochwały od krytyków i publiczności na całym świecie.

 

Arturo Sandoval jest również uznanym muzykiem klasycznym, regularnie występuje z czołowymi orkiestrami symfonicznymi z całego świata. Arturo skomponował „Koncert na trąbkę i orkiestrę”, który można usłyszeć na „Arturo Sandoval: Classical Album”.

 

Wszechstronność trębacza można usłyszeć na nagraniach z Dizzy Gillespie, Woody Hermanem, Woody Shaw, Michelem Legrand, Joshem Groban, Tony’m Bennettem, Billem Conti, Frankiem Sinatrą, Paulem Anką, Rodem Stewartem, Alicią Keys i wieloma innymi.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz