Filharmoniczne wieczory organowe - Franz Hauk

Na lutowy, Filharmoniczny Wieczór Organowy autor cyklu, prof. Władysław Szymański zaprosił niemieckiego organistę z Ingolstadt. Franz Hauk wystąpi przed katowicką publicznością w niedzielę, 17 lutego.
image fot. materiały prasowe organizatora

Wykonawcy:
Franz Hauk - organy
Władysław Szymański - słowo

Program:
Johann Sebastian Bach - Preludium Es-dur BWV 552,1
Johann Sebastian Bach - Wer nur den lieben Gott läßt walten z Choralvorspiel BWV 647
Johann Sebastian Bach - Fuga Es-dur BWV 552,2
Johann Sebastian Bach - Meine Seele erhebet den Herren z Choralvorspiel BWV 648
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sonata A-dur op. 65/3
Wolfgang Amadeus Mozart - Fantazja f-moll KV 608
Léon Boëllmann - Suite gothique op. 25
Eugène Gigout - Scherzo E-dur
Théodore Dubois - In paradisium
Louis Vierne - Dzwony Westminsteruop. 54/6


Urodzony w roku 1955 w Neuburgu nad Dunajem, po maturze studiował muzykę kościelną i edukację muzyczną, a także grę na fortepianie i organach w wyższych szkołach muzycznych w Monachium i Salzburgu. Do jego nauczycieli należą Aldo Schoen, Gerhard Weinberger, Franz Lehrndorfer i Edgar Krapp. W 1981 roku otrzymał dyplom klasy mistrzowskiej w Wyższej Szkole Muzycznej w Monachium, po którym otrzymał wiele wyróżnień. W 1988 roku doktoryzował się z muzykologii pracą o monachijskiej muzyce kościelnej na początku XIX w. Jako autor zajmuje się kwestiami badań źródłowych, edycją i praktyką wykonawczą.

Od 1982 roku jest organistą, a od 1995 r. także kierownikiem chóru w katedrze w Ingolstadt. W ramach swojego zaangażowania w niezależną regionalną kulturę miejską, tworzył w Ingolstadt wiele wydarzeń koncertowych, jak Międzynarodowe dni organowe Ingolstadt czy Poranek organowy o dwunastej w Kościele Asamów Maria de Victoria. Przyczynił się do przypomnienia kompozytora Johanna Simona Mayra.

Jest jurorem wielu konkursów muzycznych. Prowadzi kursy mistrzowskie podczas międzynarodowych festiwali muzycznych. Od 2002 r. prowadzi zajęcia w zakresie historycznej praktyki wykonawczej i muzyki kościelnej w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Monachium.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz