Joanna Rawik gościem Polifonii. Spotkanie i koncert

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza na kolejne spotkania z cyklu Polifonie / Teatralna 4. W piątek 11 stycznia gościem RIK będzie Joanna Rawik, pieśniarka, pisarka, aktorka, wytrawna interpretatorka piosenek nastrojowych i poetyckich, pełnych dramatycznego wyrazu.
image fot. materiały prasowe organizatora

W jej repertuarze znalazły się m.in. takie utwory jak: „Nie chodź tą ulicą” , „Mamy za mało siebie dla siebie”, „Nie z każdej mąki będzie chleb”, „Niczym się nie różnimy”, „Po co nam to było”, „Romantyczność” (znana też jako „Kocham świat”).


Joanna Rawik jest również autorką książek biograficznych, m.in. „Hymn życia i miłości. Opowieść o Edith Piaf”, „Maestra”, „Za kulisami sławy”.


Spotkanie z artystką w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach poprowadzi Oskar Świtała, dziennikarz muzyczny, konferansjer, miłośnik sztuki. Na pianinie zagra Wojciech Wachułka.

 

Polifonie to cykl spotkań i dyskusji z udziałem najważniejszych postaci polskiej kultury. Są to osoby, z którymi warto rozmawiać o ich twórczości, emocjach, spojrzeniu na świat – podkreśla Beata Przybylska, z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, kurator Polifonii. Gośćmi cyklu byli już: Szczepan Twardoch, Marta Fox, Jerzy Ciurlok, Tadeusz Serafin, Krystian Lupa, Paweł Maślona, Olgierd Łukaszewicz, Marcel Łoziński, Rafał Olbiński, Adam Zagajewski, Jan Hartman, Tadeusz Woźniak, Wojciech Siudmak.

 


 

Regionalny Instytut Kultury jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz