Koncert: Patricia Kaas

Koncert Patrici Kaas odbędzie się w sali koncertowej NOSPR w niedzielę, 18 czerwca o godz. 19.00.
image Patricia Kaas, fot. materiały prasowe organizatora

Patricia Kaas - jedna z najwybitniejszych francuskich wokalistek, każda jej nowa płyta, czy trasa koncertowa jest prawdziwym artystycznym wydarzeniem. Rozpoznawalna na całym świecie artystka stanowi kwintesencję ducha wiecznego francuskiego chanson. Porównywana z niezapomnianą Marleną Dietrich czy Edith Piaf - za niski ton głosu i otaczającą ją podczas występów tajemniczość. Charakterystyczna chrypka wokalistki i romantyczny język wspaniale łączą się z muzyką, dając za każdym razem rewelacyjny efekt.

 

Trasa koncertowa promuje jej nową dziewiątą już płytę zatytułowaną „Patricia Kaas”. Widzowie usłyszą na żywo najnowsze przeboje artystki, jak również te niezapomniane jak „Mademoiselle Chante Le Blues”, „Les Hommes Qui Passent”, „czy Mon mec a moi”.

 

Patricia Kaas karierę rozpoczęła w 1983 roku. Młodą dziewczynę dostrzegł Bernard Schwarz, dzięki jego wsparciu Kaas nagrała pierwszy w swoim życiu singiel „Jealouse” – wydany przez samego Gerarda Depardieu, a napisany przez jego żonę. Jednak drzwi do wielkiej kariery otworzył jej utwór „Madmoiselle chante le blues” skomponowany przez Didiera Barbeliviena. Album z tą piosenką rozszedł się w ilości 2,5 mln egzemplarzy, osiągając status złotej i platynowej płyty we francuskojęzycznych krajach. W roku 2002 artystka miała swój debiut na wielkim ekranie w filmie „Piano Bar”. U boku artystki główną rolę męską zagrał Jeremy Irons! Reżyser Claude Lelouch był tak zafascynowany Patricią Kaas, iż nie wyobrażał sobie, aby ktoś inny mógł zagrać w jego filmie rolę wokalistki jazzowej.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook