Performance Area: Fanny i Ferdynand. Konkurs dla projektantów

Muzeum Śląskie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na koncepcję i realizację instalacji pod hasłem przewodnim „Fanny i Ferdynand” młodych artystów, architektów, projektantów oraz animatorów. Zwycięski projekt, który zakłada współpracę ze społecznością dzielnicy Bogucice, będzie udostępniony publiczności w budynku Centrum Scenografii Polskiej od 14 lipca do 17 września 2017 roku. 
image

Ideą konkursu jest uczynienie z budynku Centrum Scenografii Polskiej (dawnego magazynu odzieży kopalni „Katowice”) miejsca, w którym artyści sztuk wizualnych i performatywnych będą mogli zaprezentować swoje pomysły, a przy okazji zyskać cenne doświadczenie związane ze współpracą z instytucją kultury. Muzeum oferuje przestrzeń, doradztwo, możliwość wykonania projektu oraz promocję instalacji. Od twórcy oczekujemy przedstawienia oryginalnego pomysłu, zaangażowania oraz nadzoru kuratorskiego. Konkurs skierowany jest do osób przed ukończeniem 30. roku życia – absolwentów i studentów wyższych uczelni, w szczególności akademii sztuk pięknych i politechnik.

 

Celem pierwszej edycji cyklicznego projektu „Performance Area” jest wyłonienie projektu instalacji wpisującej się w ideę działań o charakterze partycypacyjnym, realizującej hasło „Fanny i Ferdynand”. Temat ten związany jest z działającymi w przeszłości na terenie Bogucic: hutą cynku „Fanny” (później „Fanny-Franz”) i Kopalnią Węgla Kamiennego „Ferdynand” (później „Katowice”). W ramach tej edycji szczególnie interesują nas wideo-arty, instalacje przestrzenne, projekty performatywne, multimedialne i wystawiennicze, które zakładają współpracę ze społecznością dzielnicy Bogucice w formie zaproponowanej przez autora.

 

Projekty należy przesyłać do 31 stycznia 2017 roku, do godz. 23.59. Komisja wyłoni zwycięzcę do 10 lutego 2017 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone tego samego dnia na stronie internetowej Muzeum Śląskiego, a laureatów powiadomimy bezpośrednio. Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej Muzeum Śląskiego.

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz