W cieniu tęczy. Musical Teatru Ziemi Rybnickiej w Teatrze Śląskim

Opowieść o marzeniach młodego, utalentowanego człowieka. O uporze w dążeniu do realizacji tych marzeń, a także o pokonywaniu przeszkód stojących na drodze do szczęścia.
image

Większość tych przeszkód młody człowiek sam, nieświadomie, rzuca sobie pod nogi. Realizacja marzeń, jak wiadomo, czeka na nas na drugim końcu tęczy. Tęcza zaś to, dla postronnego obserwatora blask, światło, choć rozszczepione. Każde światło zaś rzuca cień. Jest to zatem, z konieczności również opowieść tych, niewidocznych dla nas cieniach, rzucanych przez tęczę. Musical, nie licząc piosenek, jest dwujęzyczny. Rzecz dzieje się częściowo w Rybniku, zatem miłośnicy gwary śląskiej odnajdą tu również brzmienie tego wspaniałego języka.

 

Musical powstał z inicjatywy trójki rybnickich twórców i działaczy kulturalnych: Michała Wojaczka (dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej), Izabeli Barskiej-Kaczmarczyk (choreograf, prowadząca Studio Tańca VIVERO) i Jarosława Hanika (muzyk, aranżer, akompaniator). Po zaproszeniu do współpracy Tadeusza Kolorza (aktor, muzyk, kabareciarz, autor tekstów) i Kariny Abrahamczyk-Zator (aktorka, reżyser teatralny) i Tomasza Porembskiego (reżyser i realizator światła), artystyczna kompania zabrała się do pracy.

 

Rolę główną gra znakomity młody wokalista Mateusz Piecowski – laureat wielu konkursów ogólnopolskich, wyróżniony w ostatniej edycji „Szansy na sukces”, uczestnik zwycięskiej drużyny telewizyjnej „Bitwy na głosy”.

 

Występuje cała plejada uzdolnionych, młodych wokalistów, tancerzy i aktorów. Historia, którą artyści zamierzają opowiedzieć, jest w dużej mierze autorstwa Tadeusza Kolorza, z licznymi ingerencjami Izabeli Barskiej-Kaczmarczyk (zajmującej się wprowadzaniem do scenariusza dodatkowych elementów) oraz Kariny Abrahamczyk (równie skutecznie zajmującej się wykreślaniem elementów, jak najbardziej zamierzonych).

 

Karina Abrahamczyk-Zator reżyser spektaklu
Tadeusz Kolorz scenariusz
Jarosław Hanik opracowanie muzyczne
Izabela Barska-Kaczmarczyk choreografia
Rafał Zator scenografia
Tomasz Porembski reżyseria światła
Tomasz Szczepanek i Adam Wiśniewski reżyseria dźwięku

 

Musical to oczywiście również piosenki. Usłyszycie całe mnóstwo znakomitych, dobrze znanych standardów jazzowych, nierzadko łączących się z treścią scenariusza.

powiązane miejsca kultury:





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz