W pracowni z mistrzem. Jan Nowak

„W pracowni z mistrzem” to cykl spotkań, podczas których będziemy mogli zmierzyć się „oko w oko” z wybranymi technikami znanych śląskich artystów. Za prowadzenie spotkań odpowiedzialni będą sami twórcy(!), którzy zaproponują temat prac, udzielą szczegółowych porad odnośnie techniki w jakiej operują oraz wykonają prace wspólnie z uczestnikami. Tym razem twórcą prowadzącym spotkanie będzie Jan Nowak z Katowic.
image grafika Jana Nowaka, fot. materiały prasowe organizatora

Jan Nowak - rodowity Katowiczanin, Ślązak od wielu pokoleń. Swoją śląskość, która budzi w nim dumę podkreśla na co dzień nie tylko w swoich pracach. W ciągu całego swojego życia podejmował trudne, niewygodne i oparte na rezygnacji ze swoich marzeń decyzje. Jedną z takich było podjęcie pracy na kopalni Katowice. Poczucie spełnienia i wolności dało mu zwrócenie swoich zainteresowań w kierunku sztuki. Technikę linorytu poznał uczęszczając do pracowni grafiki znakomitego Stefana Suberlaka. Na chwilę obecną jest autorem ponad 300 grafik wykonanych m.in. w tej technice.

 

Na pierwsze spotkanie uczestnicy proszeni są o zabranie projektów (rysunki, szkice o różnej tematyce) wielkości 15x21cm.

 


Drugie spotkanie z artystą odbędzie się 8 listopada (środa), o godz. godz. 17.00.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz