Walentynki z poezją erotyczną

Rebel Bar w Katowicach zaprasza na wieczór poezji erotycznej z udziałem poetek: Marioli Frankiewicz, Joanny Starkowska, Sabiny Waszut, którym na gitarze będzie akompaniował śląski trubadur Wiesław Ciecieręga. Spotkanie odbędzie się 14 lutego o godz. 20.00.
image

Nasze wydarzenie wpisuje się w ogólnopolską akcję „Walentynki na krechę”, która w lutym zawita do wielu miast. Głównym organizatorem tej inicjatywy jest Grupa Literyczna „Na krechę”, która miała już dość słodkomdlącej komercji, stanowiącej otoczkę dla 14 dnia lutego. Stąd też od trzech lat w coraz większej liczbie polskich miast zaczęła organizować akcję rozdawania autorskich pocztówek z erotykami, próbując w ten sposób pobudzić zainteresowanie poezją. Jak informuje Łucja Dudzińska, kurator akcji, „przede wszystkim dbamy o poziom prezentowanej poezji. Uczestniczą w niej poeci zauważeni i docenieni w środowisku literackim. Ma to być alternatywa do wzdychania i słodkości.”

 

Mariola Frankiewicz urodziła się w Nowej Hucie w czasach rewolucji obyczajowej. Dorastała w Krakowie w okresie transformacji. Jest podróżniczką, filozofką, kaskaderką emocjonalną.


Joanna Starkowska, absolwentka matematyki finansowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Mieszka w Bytomiu. Pisze od zawsze. Publikowała w antologiach pokonkursowych, tomiku zaprzyjaźnionej grupy poetyckiej „Obok sceny”, w prasie, radiu i internecie. Obecnie szlifuje debiutancki tomik „Ballada o wyrzynarce”.


Sabina Waszut, wiązana z Grupą Literyczną „Na krechę”. Publikowała m.in. w Magazynie Materiałów Literackich „Cegła” oraz w Śląskiej Strefie Gender. Laureatka konkursów literackich. Pisze recenzje książek dla „Czytajmy polskich autorów”. W styczniu 2013 nakładam wydawnictwa Anagram weszła na rynek książka „Isabelle”, której jest współautorką. Meldunkiem i sercem chorzowianka.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz