Wtorkowy Klub Jazzowy / Carlos Averhoff Jr. Quintet feat. Greg Osby

Podczas kolejnego Wtorkowego Klubu Jazzowego wystąpią Carlos Averhoff Jr. Quintet wraz z Gregiem Osby.
image

Wykonawcy:

 

Carlos Averhoff Jr, saksofonista tenorowy, kompozytor, pedagog. Urodził się w Hawanie, obecnie mieszka w Bostonie. Wśród muzyków, z którymi współpracował, są m.in. Jimmy Cobb, Bob Moses, Horacio El Negro Hernandez, Calixto Oviedo, Jason Moran, Chucho Valdes, Roberto Fonseca, Alexis Boch, Dave Liebman, Greg Osby i Paquito D’Rivera. Kompozycje Averhoffa to subtelne połączenie muzyki kubańskiej i współczesnego jazzu. Artysta był nominowany do Latin Grammy Award.

 

Greg Osby, znakomity saksofonista altowy, kompozytor, producent. Studiował w Howard University w Waszyngtonie i w Berklee College of Music w Bostonie. W 1983 przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie występował z m.in. Herbiem Hancockiem, Dizzym Gillespiem, Jackiem DeJohnette’em, Andrew Hillem, Jimem Hallem. Wielokrotnie koncertował w Polsce, m.in. z Adamem Pierończykiem.

 

Carlos Averhoff Jr będzie promował swój album „iRESI”, wydany w 2015 przez wytwórnię Inner Circle Music, której założycielem jest Greg Osby. Na płycie Osby’ego słychać tylko na dwóch ścieżkach – podczas koncertu zagra we wszystkich utworach.

 

Bogdan Chmura

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz