Wystawa Elzbiety Kulej w Galerii Fra Angelico

Galeria Sztuki Współczesnej Fra Angelico w Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach zaprasza na wystawę „Testament” Elzbiety Kulej. Oprowadzanie autorskie po wystawie odbędzie się 29 września o godz. 20.00 w ramach 3. Katowickiej Nocy Galerii.
image fot. materiały organizatora

Elżbieta Kulej jest absolwentką katowickiej ASP, gdzie z wyróżnieniem ukończyła grafikę warsztatową w Pracowni Druku Wklęsłego. Jej prace dyplomowe reprezentowały katowicką Akademię Sztuk Pięknych w ramach projektu Najlepszy Dyplom – Grafika. Uczeń i jego promotor Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

 

Swoje prace artystka wystawiała w Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku na ogólnopolskiej wystawie Najlepsze Dyplomy ASP. Prezentowała je także na wystawie indywidualnej W Muzeum Historii Katowic oraz wystawie jubileuszowej Pracowni Druku Wypukłego „Ludzie z gumy. Zmagania z materią”. Elżbieta Kulej jest absolwentką Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, gdzie zdobyła licencjat z pielęgniarstwa. Mieszka w Radzionkowie.

 

Jej malarski projekt „Testamenty” oparty został na tekstach Jana Pawła II. Artystka w przesłanie - testament Papieża wpisuje postacie znanych jej osób, których życiorysy stanowią urzeczywistnienie papieskich wypowiedzi. Wynik konfrontacji słów i postaci wpisuje się w rodzaj żywych obrazów.