Kino Kuźnia – projekcje plenerowe w Muzeum Śląskim

Po raz kolejny Muzeum Śląskie zaprasza na wakacyjny cykl projekcji plenerowych. W cztery sobotnie wieczory będzie można obejrzeć filmy w nieoczywisty sposób podejmujące problematykę męskości.
image

Tegoroczne seanse towarzyszą wystawie „Męska rzecz”, która zostanie otwarta w budynku łaźni 27 lipca 2018 roku. Repertuar Kina Kuźna jest uzupełnieniem ekspozycji prezentującej stereotypowy wizerunek mężczyzny w kulturze polskiej z perspektywy etnologicznej.

 

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godz. 21.30 na placu Pod Pyrlikiem (obok kuźni, na północnym terenie Muzeum). W razie niepogody seanse zostaną przeniesione do stolarni.

 

W dni seansów w Kinie Kuźnia dłużej czynna będzie wieża widokowa szybu „Warszawa II”. Bilety na nocny wjazd na wieżę w cenie 5 zł, 3 zł (ulgowy) i 12 zł (rodzinny) kupić będzie można aż do godz. 23.00.

 

Na wszystkie pokazy wstęp wolny.

 

program projekcji:

 

14 lipca | godz. 21.30
Samotny mężczyzna (reż. Tom Ford, 2009)
Piękny obraz żałoby angielskiego wykładowcy po swoim wieloletnim partnerze. Akcja filmu rozgrywa się w latach 60. w słonecznej Kalifornii, w czasie kryzysu kubańskiego. Niezwykły obraz jednego dnia, który może zmienić całe życie. W roli głównej nominowany do Oskara Colin Firth.

 

28 lipca | godz. 21.30
Jabłko Adama (reż. Anders Thomas Jensen, 2005)
Dróg do zbawienia jest wiele… którą wybierze Adam? Adam to neonazista, który trafia na resocjalizację do wiejskiej parafii, prowadzonej przez pastora Ivana (w tej roli niezwykły Mads Mikkelsen). Oprócz niego przebywają tam Arab terrorysta i były tenisista alkoholik. Co wyniknie z tak intrygującej mieszanki?

 

11 sierpnia | godz. 21.30
W imię… (reż. Małgorzata Szumowska, 2013)
Gdzieś na końcu świata rozgrywa się walka o siebie. Ksiądz Adam (w tej roli Andrzej Chyra) zaprzyjaźnia się z miejscowym chłopakiem z kłopotami. Jednak ta relacja stanie się pretekstem dla księdza Adama aby odpowiedzieć sobie na pytanie przed którym uciekł w stan duchowny. Plus Band Of Horses „The Funeral”.

 

25 sierpnia | godz. 21.30
Pan od muzyki (reż Christophe Barratier, 2004)
Nominacja do Oskara w 2004 roku za najlepszy film nieanglojęzyczny. Do ośrodka dla trudnej młodzieży po wojnie trafia nauczyciel muzyki. Początkowo nie wie jak dotrzeć do swoich wychowanków lecz z czasem udaje mu się nawiązać z nimi kontakt dzięki muzyce. Chłopcy powoli zaczynają traktować lekcję muzyki jako odskocznię od surowego traktowania oraz nabierają nadzieję na lepsze jutro.

 

 

 


 

Muzeum Śląskie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz