Rybnik – miasto z historią

Muzeum w Rybniku zaprasza na wystawę „Rybnik. Miasto z historią”, której wernisaż odbędzie się 11 września.
image

Zadaniem wystawy „Rybnik. Miasto z historią” jest przedstawienie nie tylko wydarzeń wyjątkowych dla miasta, lecz także życia mieszkańców, ich zmagań z wyzwaniami wielkiej polityki, ale i życia codziennego. Wystawa ukazuje ludzi zmieniających Rybnik, miejsca ważne dla mieszkańców dawniej i obecnie.  Pojawiają się eksponaty szczególne, rzadko pokazywane – większość z nich pochodzi ze zbiorów Muzeum w Rybniku, ponadto z Archiwum Państwowego w Opolu czy Courtesy of the Leo Baeck Institute, New York oraz osób prywatnych.

 

Podczas wernisażu wystawy, o godz. 17.00 znawca kuchni śląskiej Remigiusz Rączka przedstawi zmiany, jakim uległa kuchnia śląska od końca XIX wieku do współczesności.

 

Muzeum w Rybniku w czerwcu ogłosiło plebiscyt na najważniejszą postać i najważniejsze wydarzenie historyczne w dziejach Rybnika. Podczas wernisażu zostanie ogłoszona lista osób i wydarzeń, na które w 2. etapie plebiscytu będzie można głosować. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu rozlosowane zostaną nagrody w postaci pięciu kompletów książki „Rybnik. Dzieje miasta i jego dzielnic” pod redakcją Z. Hojki i B. Klocha.

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook