Warsztat pantomimy z Marią Wendland

image
Całodzienny, intensywny warsztat pantomimy z Marią Wendland.

Uczestnicy warsztatu będą eksplorować możliwości ciała, poszerzać jego świadomość, po to, by móc się bawić nim w nieskrępowanym ruchu. Prowadząca pokaże na czym opiera się technika pantomimy, tak, aby:
a) znający już teatr, po prostu włączyli to doświadczenie w zakres swojego warsztatu aktorskiego;
b) nie znający teatru – doświadczyli go od innej strony – nie widza, ani nie teatru dramatycznego, lecz teatru ruchu/ fizycznego.

 

Ćwiczenia będą się odbywać od 10.00 do 13.00, później godzinna przerwa na obiad i ponowne od 14.00 do 17.00. Wymagany jest wygodny strój (i nie koniecznie czarny) i jakiś owoc do zrobienia sałatki.

 

Jeżeli zbierze się bardzo zróżnicowana grupa, warsztat podzielony zostanie na dwa dni: pierwszego (23 czerwca) będą osoby obyte z teatrem, a drugiego (24 czerwca) Ci, którzy dopiero zaczną swoją przygodę z teatrem.

Warsztat adresowany jest do osób w wieku od 15 lat. Zapisy telefonicznie: 502 360 144 lub mailowo: mara.w16@wp.pl. Opłata za warsztat do 20 czerwca na konto: mBank 521140 2004 0000 3102 7720 9664.

 

Jest to pożegnalny warsztat Marii Wendland, która wyjeżdża po nim do Wrocławia, dlatego po warsztacie zaprasza jego uczestników na witariańskie after party.

 

Maria Wendland – aktorka pantomimy, od 2016 roku w zespole Teatru Formy, m.in. w obsadzie następujących spektakli: „Pandora”, „Walka postu z karnawałem”, „Ulica krokodyli”. Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu na specjalności pantomimicznej. Spadkobierczyni dwóch największych mistrzów teatralnych XX wieku: Henryka Tomaszewskiego (za pośrednictwem Tomasza Dajewskiego, Józefa Markockiego, Katarzyny Sobiszewskiej) oraz Jerzego Grotowskiego (dzięki indywidualnej i grupowej praktyce z Reną Mirecką). Uczestniczka niezliczonej ilości warsztatów pantomimicznych, tanecznych, butoh oraz aktorskich Wszystko co robi zanurzone jest głęboko w strumieniu praktyk duchowych (medytacji zen, mudr, mantr, agm, Archeusie samoleczenia, technik głębokiej relaksacji, elementów jogi, psychomagii Jodorowskiego, afirmacji, wizualizacji, rytuałów), którymi chętnie dzieli się z innymi. W animacji wykorzystuje teatr i pantomimę, w teatrze – praktyki duchowe, wszystko to łączy się i przeplata w jedną harmonijną całość.

 

Praca teatralna jest moją praktyką duchową. Kiedy ćwiczę, nie myślę, czuję i jestem bardzo obecna, jestem szczęśliwa. Dzięki pantomimie mogę być wszystkim, mogę doświadczyć wszystkiego: być wodą, ogniem, starym dywanem, ścianą, dowolnym zwierzęciem, dzieckiem, kulawą ciotką, wykonywać każdy możliwy zawód, posiadać każdy przedmiot lub stworzyć taki, który nie istnieje; w każdej chwili znaleźć się w kompletnie innej przestrzeni- a do tego wszystkiego wystarcza mi moje ciało, skupienie i nieskończona wyobraźnia. Gdy uczę, największą radością jest to, że mogę tym doświadczeniem dzielić się z innymi.

Maria Wendland



Facebook

miejsca kultury