Kino w Bibliotece – Pod napięciem!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na projekcje w ramach kwietniowego cyklu „Kino w Bibliotece – Pod napięciem”. Filmowe wieczory, tym razem, wypełnią nam: pełne emocji thrillery, filmy sensacyjne i kryminały. Na ekranie m.in.: Jake Gyllenhaal, Robert Redford, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Sylvester Stallone.
image

4 kwietnia: nominowany do Oscara za scenariusz oryginalny film kryminalny (obsada: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Bill Paxton). Reżyseria: Dan Gilroy.

Los Angeles. Pewnej nocy desperacko poszukujący pracy Louis przypadkowo zauważa, jak amatorska ekipa filmuje akcję ratunkową przy płonącym samochodzie. Postanawia spróbować swoich sił w roli nocnego reportera. Kupuje kamerę oraz skaner radiowy do nasłuchu policyjnych częstotliwości, po czym zaczyna kręcić relacje z nocnych wypadków. Swoje reportaże sprzedaje lokalnej stacji telewizyjnej. Zachęcony przez szefową wiadomości, Lou filmuje coraz bardziej brutalne zdarzenia, na miejscu których zjawia się podejrzanie wcześnie.

czas trwania: 117 min

 

18 kwietnia: wyreżyserowana przez Davida Finchera adaptacja książki Roberta Graysmitha, opowiadającą autentyczną historię jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców San Francisco lat 60. i 70. XX w. Na ekranie: Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Robert Downey Jr.

Seryjny morderca dokonuje w San Francisco serii brutalnych zabójstw, a swoje zbrodnie opisuje w wysyłanych do gazet listach. Policja próbuje wpaść na trop psychopaty. Mimo starań inspektora z wydziału zabójstw, funkcjonariusze nie potrafią schwytać siejącego postrach zabójcy. W śledztwo angażuje się znany dziennikarz, jednak najbliższy odkrycia tożsamości maniaka jest nieśmiały rysownik z „San Francisco Chronicle”, który potrafi odczytywać zaszyfrowane wiadomości od zabójcy. Mimo postępów w śledztwie, mężczyźni ciągle pozostają krok za mordercą, który, czując się bezkarny, staje się coraz mniej ostrożny...

czas trwania: 158 min

 

25 kwietnia: dramat sportowy w reżyserii Ryana Cooglera, będący kontynuacją legendarnej bokserskiej serii „Rocky”. W rolach głównych: Michael B. Jordan i Sylvester Stallone (Złoty Glob i nominacja do Oscara w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy”).

Adonis, syn zmarłego mistrza świata wagi ciężkiej, boksowanie ma we krwi. Spragniony sukcesu chłopak udaje się do Filadelfii i namawia dawnego rywala oraz późniejszego przyjaciela ojca, aby ten zgodził się go trenować. Mistrz, początkowo niechętny, dostrzega w końcu w Adonisie siłę i determinację ojca. Czy przy wsparciu legendarnego pięściarza chłopak zdoła udowodnić swoją wartość i stworzyć własną legendę?

Sylvester Stallone powraca jako jeden z najsłynniejszych bohaterów w historii kina.

czas trwania: 133 min

 

Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej.

Ilość miejsc ograniczona.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz