Lato w teatrze 2018: Dzieci i ryby

Dzieci i ryby głosu nie mają? Nie w czasie Lata w teatrze! Na dwutygodniowe warsztaty Teatr Zagłębia zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat. Odbywać się będą się od 2 do 15 lipca w Miejskim Klubie Maczki w Sosnowcu, razem z którym realizowany jest projekt w ramach modułu Lato w teatrze +.
image

Tematem tegorocznej edycji jest związek człowieka i zwierzęcia. Uczestnicy wraz z prowadzącymi przyjrzą się roli człowieka w zwierzęcym świecie i zwierzęcia w ludzkim. Wsłuchają się w głos zwierząt i opowiedzą o tym, co uda im się usłyszeć. Wspólnie poszukają języka, którym można porozumiewać się i budować relację empatii i szacunku ze wszystkimi żywymi istotami, także zupełnie innymi od nas. Inspiracją do twórczych działań jest książka „Zwierzokracja” Oli Woldańskiej-Płocińskiej – opowieść o przenikaniu się świata dzieci i zwierząt, dotykająca tematu praw zwierząt i naszych codziennych wyborów, które mają wpływ na ich życie.

 

Warsztaty będą odbywały się codziennie (z wyłączeniem niedzieli, 8 lipca) w godz. 9.00-15.00. Poprowadzą je aktorzy Teatru Zagłębia, artyści, animatorzy i pedagodzy teatru. Zakończą się wydarzeniem, które powstanie na podstawie doświadczeń i obserwacji uczestników płynących z twórczych poszukiwań i kontaktu z przyrodą. Finał odbędzie się 14 i 15 lipca w Miejskim Klubie „Maczki” w Sosnowcu i będzie miał charakter otwartego pokazu dla publiczności.

 

Liczba miejsca na warsztaty jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy ruszają 28 maja i potrwają do 17 czerwca.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz