„niezgoda.jpg”

Teatr Zagłębia zaprasza 30 września na premierę spektaklu „niezgoda.jpg”, która odbędzie się Szkoła Podstawowa nr 4 im Juliana Tuwima w Sosnowcu.
image

Historia chłopaka i dziewczyny – zwykłych nastolatków ze zwykłej szkoły. Może znasz tę dziewczynę, albo sama nią jesteś. Może jesteś tym chłopakiem, ale czasem ciężko Ci nim być.

Bohaterowie spektaklu wykrzykują swoje marzenia o buncie, opowiadają sobie skrywane dotąd tajemnice, a czasem tylko siedzą i gapią się w okno, jakby na coś czekali. „niezgoda.jpg” to spektakl, który opowiada o przyjaźni i o tym, kiedy czujesz, że ją tracisz; o różnicy między tym, kim jesteś, a tym, jak widzą Cię inni; o przekraczaniu granic i tych chwilach, które następują zaraz po, a których nie da się przewinąć wstecz, jak ulubionego kawałka z playlisty.

 

Spektakl powstał we współpracy z młodzieżą – jego istotną częścią były dwutygodniowe warsztaty z uczniami i uczennicami Szkoły Podstawowej nr 4 w Sosnowcu, stanowiące inspirację do powstania tekstu sztuki. Przedstawienie należy do nurtu „teatru w klasie” i jest grane w salach lekcyjnych, po to, by spotykać się z uczniami i uczennicami w naturalnym dla nich środowisku szkoły. Integralnym elementem pokazów są także warsztaty pedagogiczno-teatralne dla całej klasy, których celem jest zgłębienie tematyki spektaklu w atmosferze zaufania i twórczej współpracy.

 

Więcej informacji na stronie teatru.

 

„niezgoda.jpg”

reżyseria: Justyna Łagowska

tekst i dramaturgia: Daria Sobik

ruch: Milena Czarnik

muzyka: sprzęga

działania pedagogiczno-teatralne: Agata Kędzia

konsultacje psychologiczne: Anna Mandat

Młodzieżowa Grupa Ekspercka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sosnowcu:
Natalia Białoskórska, Mateusz Brych, Dziyana Dzeulina, Sebastian Gawroński, Antoni Jędrysik, Agata Koścień, Klaudiusz Kurek, Weronika Łosik, Oliwier Magierowski, Julia Nalewajko, Malwina Opuchlik, Martyna Ornat-Wójtowicz, Daniel Rozpara, Zuzanna Tabor, Marcel Walor, Wiktor Wirek, Mateusz Zobek, Zuzanna Żuchowska

 

premiera: 30 września 2022

czas trwania spektaklu: 45 min

czas trwania warsztatów: 45 min

wiek: 12+ (uczniowie siódmych i ósmych klas oraz starsi)

 

 

powiązane miejsca kultury:





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz