Estrema Bellezza

Pałac w Rybnej zaprasza na trzeci koncert z cyklu Estrema Bellezza.
image

Trzeci koncert z cyklu Estrema bellezza przywołuje całkiem inne oblicza piękna od tych, z którymi zetknęliśmy się na poprzednich koncertach. Odległe od surowości Kunst der Fuge, nowatorstwa Wielkiej Fugi, wyrafinowania ostatnich beethovenowskich kwartetów.

 

Pełne życia, ludzkiego rozumienia świata i piękna, dopuszczające do głosu zmysły. Dobry koncert na letni czas, wytchnienie od codziennej gonitwy; czas bycia znacznie bliżej natury, kiedy to mniej niż zwykle oddziela nas od niej i aura i strój.

Na program koncertu złożą się cztery utwory: Trio Arnolda Baxa, poświęcone pamięci przyjaciela, słynna Sonata na flet, altówkę i harfę Debussy’ego oraz dwie cudowne sonaty na altówkę i fortepian: f-moll Brahmsa i B-dur Vieuxtempsa.

 

Narodziny sonaty przyniosły również narodziny nowego zespołu kameralnego: tria złożonego z fletu, altówki i harfy i otworzyło w pewnym sensie nowy rozdział w poszukiwaniu możliwości kolorystycznych i wyrazowych. W połączeniu z pozostałymi utworami, które będą wykonywane na koncercie – kwintesencja piękna w całej okazałości.

 

W programie: Johannes Brahms, Arnold Bax, Claude Debussy, Henri Vieuxtemps

Zagrają: Alicja Lizer-Molitorys, Agnieszka Kaczmarek-Bialic,  Aleksandra Batog oraz Marcin Sikorski.

powiązane organizacje pozarządowe:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz