Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs w Tarnowskich Górach

Dyskusyjny Klub Filmowy Olbrzym w Tarnowskich Górach zaprasza w dniach od 2 do 10 kwietnia na jeden z największych przeglądów filmów dokumentalnych na świecie.
image

Watch Docs 2014 – Prawa Człowieka w Filmie to w chwili obecnej jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko sto światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie ponad 70 tysięcy widzów. W Tarnowskich Górach pojawi się po raz czwarty.

 

program:

 

  • 2 kwietnia

godz. 18.00 „Lato z Antonem” – r. Jasna Krajinovic, Belgia, 2012 [61']

godz.19.05 „Jak zbudować państwo?” – r. Florence Martin – Kessler, Anne Poiret, Francja, 2013 [75]

godz.20.25 „Niesamowity Azerbejdżan!” – r. Liz Mermin, Wlk. Brytania, 2012 [60]

 

  • 3 kwietnia

godz.17.00 „Vojta Lavička: wzloty i upadki” – r. Helena Třeštíková, Czechy, 2013 [88]

godz.18.30 „Wizerunkowy problem” – r. Simon Baumann, Andreas Pfiffner, Szwajcaria, 2012 [88]

godz.20.00 „Pan i Pani Zhang” – r. Fanny Tondre, Olivier Jobard, Francja, 2013 [52]

godz.20.55 „Propaganda Kompanien, reporterzy III Rzeszy” – r. Véronique Lhorme, Francja, 2012 [90]

 

  • 4 kwietnia

godz.17.00 „Salma” – r. Kim Longinotto, Wlk. Brytania, 2013 [90]

godz.18.30 „Nie ma mocnych na Mojżesza Katumbi” – r. Thierry Michel, Belgia, 2013 [80]

godz.19.50 „Banaz – historia miłosna” – r. Deeyah Khan, Norwegia, 2012 [70]

 

  • 5 kwietnia

godz.16.00 „Człowiek, który zrywa łańcuchy” – r. Erminia Colucci, Wlk. Brytania, 2013 [65]

godz.17.05 „Za kratami nie nosimy burek” – r. Nima Sarvestani, Szwecja, 2012 [77]

godz.18.25 „Dzień zwyciężył noc” – r. Jean-Gabriel Périot, Francja, 2013 [28]

godz.18.55 „To zależy od ciebie” – r. Kajsa Naess, Norwegia, 2013 [15]

godz.19.10 „Ziemia Niczyja” – r. Michael Graversen, Dania, 2013 [30]

godz.19.40 „Cegła” – r. Htoo Tay Zar, Polska, 2013 [15]

godz.19.55 „Zwyczajny dzień” – r. Myat Min Khant, Polska, 2013 [15]

godz.20.10 „Kiedy będę ptakiem” – r. Monika Pawluczuk, Polska, 2013 [28]

godz.20.40 „Radio zakładników” – r. Lauren Rosenfeld, USA, 2012 [23]

 

  • 7 kwietnia

godz.18.00 „Czerwone wesele” – r. Guillaume Suon, Lida Chan, Kambodża, 2012 [58]

godz.19.00 „Wyznanie Zelima” – r. Natalia Mikhaylova, Niemcy, 2013 [60]

godz.20.00 „Wyrok” – r. Djuro Gavran, Chorwacja, 2013 [11]

godz.20.15 „Rzeczywistość 2.0” – r. Victor Orozco Ramirez, Meksyk, 2012 [11]

godz.20.30 „Nigdy więcej – historia rewolucji” – r. Matthew VanDyke, USA, 2013 [14]

 

  • 8 kwietnia

godz.17.00 „Strefa bezpieczeństwa: pola śmierci Sri Lanki” – r. Callum Macrae, Wlk. Brytania, 2013 [93]

godz.18.40 „Walka o Tybet” – r. Shi Ming, Thomas Weidenbach, Niemcy, 2012 [52]

godz.19.45 „Przesłuchanie” – r. Zhu Rikun, Chiny, 2013 [23]

godz.20.10 „Ja nie mam wrogów” – r. Trish McAdam, Irlandia, 2012 [5]

godz.20.15 „Rodzina Państwa Kładko” – r. Carlos Spottorno, Polska, 2013 [7]

godz.20.25 „Szaraf” – r. Hanna Heilborn & David Aronowitsch, Szwecja, 2012 [14]

 

  • 10 kwietnia

godz.19.00 „Żanaozen: nieznana tragedia” – r. Yulia Mazurova, Rosja, 2013 [26]

godz.19.30 „Nasza klątwa” – r. Tomasz Śliwiński, Polska, 2013 [27]

godz.20.00 „Matka 24h” – r. Marcin Janos Krawczyk, Polska, 2012 [30]

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook