14. Tyskie Dni Suzuki – międzynarodowe warsztaty muzyczne

Od 12 do 15 lutego odbywać się będą w Tychach międzynarodowe warsztaty muzyczne dla dzieci, organizowane przez pierwszą w Polsce szkołę uczącą gry na instrumentach według metody stworzonej przez Shinichiego Suzukę.
image fot. materiały organizatora

W zajęciach wezmą udział dzieci już od 2-go roku życia, jak i młodzież z różnych stron Polski. Uczyć się będą gry na skrzypcach, altówce, wiolonczeli oraz na fortepianie. Przewidziane są również zajęcia plastyczne i taneczne a także zajęcia dla rodziców – spotkania z psychologiem, fizjoterapeutą oraz z zagranicznymi wykładowcami, którzy bazując na swoim doświadczeniu będą chcieli ułatwić rodzicom pracę z dziećmi w domu.


Zajęcia poprowadzą wybitni skrzypkowie z Europy: Veerle Van Gorp (Belgia), Jan Matthiesen (Dania), Leif Elving (Szwecja), Roberto Sarno (Włochy/Dania), wiolonczelistka Regina Fuentes Gimeno z Hiszpanii. Zajęcia z młodymi pianistami poprowadzi Jadwiga Prochota z Polski. Z młodymi muzykami pracować będzie również Małgorzata Węgrzyn, na co dzień nauczyciel gry na skrzypcach w tyskiej Szkole Suzuki. Dodatkowo lekcje altówki oraz skrzypiec poprowadzi także Elżbieta Węgrzyn – dyrektor tyskiej Szkoły Suzuki.


Równolegle z Tyskimi Dniami Suzuki prowadzony będzie kurs nauczania metodą Suzuki dla nauczycieli skrzypiec, który gromadzi nauczycieli z całej Polski, pragnących dowiedzieć się, jak uczyć malutkie dzieci grać na skrzypcach. Kurs poprowadzi Elżbieta Węgrzyn, jedna z dwóch w Polsce Violin Teacher Trainer przy European Suzuki Association w Londynie.


Codziennie od 12 do 15 lutego w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II odbywać się będą koncerty solowe uczestników warsztatów. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

program koncertów solowych:

 czwartek (12 luty) godzina 14.30
piątek (13 luty) godzina 8.15 oraz 14.15
sobota (14 luty) godzina 8.15 oraz 14.15
niedziela (15 luty) godzina 8.15


Zwieńczeniem czterodniowej pracy młodych muzyków i ich mistrzów będzie Wielki Koncert Finałowy, który odbędzie się w niedzielę 15 lutego, o godzinie 14.00, w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach (ul. Borowa 123). Wstęp wolny.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz